1500 ուսուցչի աշխատավարձերը կբարձրանան 30-50 տոկոսով. Փաշինյան 04/08/2021   11:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերից մոտ 1500 ուսուցիչ 30-50 տոկոսով ավելի բարձր աշխատավարձ կստանան։ Այս մասին կառավարության այսօրվա նիստի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մենք կարող ենք երաշխավորել, որ դպրոցում ունենալու ենք միայն բարձր որակավորում ունեցող ուսուցիչներ, որոնք ունենալու են հնարավորություն իրենց աշխատավարձը սեփական որակավորման բարձրացման միջոցով անընդհատ բարձրացնել։ Ոչ թե կառավարությունն է նրանց աշխատավարձը բարձրացնելու, այլ իրենք են իրենց աշխատավարձը բարձրացնելու»,-ասաց վարչապետը։
ՀՀ վարչապետի գլխավոր խորհրդական Արայիկ Հարությունյանը հավելեց, որ մեծ թվով դպրոցներ, մանկապարտեզներ են վերանորոգվել այս ընթացքում. «Վերջին երեք տարում բացվել է 60 նախակրթարան։ Այս տարի 8 ամբողջությամբ նորոգված, վերակառուցված ավագ դպրոց է շահագործման հանձնվելու։ Բացի այդ շինարարություն ենք սկսել մոդուլային դպրոցների և հուսով եմ, որ դրանք նույնպես շահագործման կհանձնվեն»,-ասաց Արայիկ Հարությունյանը։
15:45 16/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎերապատրաստման անվճար դասընթացներ ռուսաց լեզվի ուսուցիչների համար
11:35 23/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԴասղեկների վարձատրության համար առաջարկվել է կիրառել 10-20 տոկոս հավելավճար․ ԿԳՄՍՆ
12:50 08/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԼճավանի դպրոցի ուսուցիչներն իրենց աշխատավարձի մի մասը հատկացնում են տաքսիով դպրոց հասնելուն. Այժմ ընդհանրապես ավտոբուս չի աշխատում
17:42 02/09/2019  |  ՄեկնաբանությունՍեպտեմբերի 1-ից 10%-ով կբարձրանա ուսուցիչների աշխատավարձը
17:38 22/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱտեստավորման արդյունքում բարձր գնահատականներ ստացած ուսուցիչների աշխատավարձերը կբարձրանան
14:43 26/01/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԿԳՆ-ն պարզաբանում է` ուսուցիչների աշխատավարձի նվազում չի եղել
09:15 19/12/2017  |  ՄամուլՈւսուցչի աշխատավարձի կրճատման մասին լուրերն անհիմն են. «Հայկական Ժամանակ»

Зарплата порядка 1500 преподавателей повысится на 30-50% - Пашинян 04/08/2021   12:11  |  Лента новостей
Зарплата порядка 1500 преподавателей с ноября повысится на 30-50%, заявил на сегодняшнем заседании правительства премьер-министр Армении Никол Пашинян.
“Мы можем гарантировать, что в школах у нас будут только учителя с высокой квалификацией. Им представится возможность постоянно увеличивать свой заработок путем повышения своей квалификации. Не правительство будет повышать им зарплату, а они”, - сказал он.
Со своей стороны главный советник премьера Араик Арутюнян добавил, что за это время были отремонтировано огромное количество школ и детских садов. “За последние три года открылись 60 дошкольных учреждений. В этом году в эксплуатацию будут сданы 8 капитально отремонтированных и реконструированных школ. Помимо этого, начато строительство модульных школ. Надеюсь, что и они будут сданы в эксплуатацию”, - сказал Араик Арутюнян.