Տիրան Խաչատրյանը հաստատել է, որ կնոջը բերման են ենթարկել 04/07/2021 15:48 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի նախկին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Տիրան Խաչատրյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեց, որ կառավարության մոտից այսօր բերման են ենթարկել իր կնոջը՝ Համեստ Երիցյանին, սակայն չցանկացավ մեկնաբանել միջադեպը.
«Եկեք չմեկնաբանեմ»,-ասաց Տիրան Խաչատրյանը:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, «Վետո» նախաձեռնության կանանց նախաձեռնությամբ այսօր ակցիա է տեղի ունեցել՝ պահանջելով Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը:
Ակիցայի ներկա է եղել նաեւ գեներալ-լեյտենանտի կինը, որը կարմիր քարտ է ցույց տվել ոստիկաններին։ «Փաստինֆո»-ի տեսախցիկը ֆիքսել է նրան բերման ենթարկելու կադրերը։

Тиран Хачатрян подтвердил, что его супругу подвергли приводу 04/07/2021   15:59  |  Лента новостей
Бывший заместитель начальника Генштаба Вооруженных сил РА генерал-лейтенант Тиран Хачатрян в беседе с “ФактИнфо” подтвердил, что его супругу Амест Ерицян сегодня подвергли приводу у здания правительства. При этом Хачатрян не захотел комментировать инцидент.
“Давайте, я не буду комментировать”, - заявил Тиран Хачатрян.
Как ранее агентство сообщило, сегодня представительницы общественно-политического движения "ВЕТО" провели акцию с требованием отставки Никола Пашиняна с поста премьер-министра Армении.
На акции присутствовала также жена генерал-лейтенанта, которая показал красную карточку полицейским. Видеокамера “ФактИнфо” зафиксировала момент ее задержания.