Երևան-Կապան ճանապարհին ադրբեջանցիները քարեր են նետել հայկական ավտոմեքենայի վրա 04/06/2021 14:22 | ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանցիները Երևան-Կապան ճանապարհին քարեր են նետել հայկական ավտոմեքենայի ուղղությամբ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Կապանի քաղաքապետ Գևորգ Փարսյանից։
Կապանի քաղաքապետն ասաց, որ դեպքը տեղի է ունեցել 2-3 օր առաջ. «Ադրբեջանցիները քարեր են նետել մեկ ավտոմեքենայի ուղղությամբ, վնասներ չկան»,-ասաց Գևորգ Փարսյանը։
Հարցին՝ ի՞նչ է հաջորդել ադրբեջանցիների այդ գործողությանը, Կապանի քաղաքապետն ասաց, որ ադրբեջանցիները հերքում են այդ փաստը. «Ռուս սահմանապահները տեղեկացվել են, պետք է միջոցառումներ ձեռնարկեն»,-ասաց Գևորգ Փարսյանը։

Азербайджанцы забросали армянскую машину камнями на трассе Ереван-Капан 04/06/2021   14:32  |  Лента новостей
Азербайджанцы закидали армянскую машину камнями на трассе Ереван-Капан. Об этом “ФактИнфо” сообщил мэр города Капана Геворк Парсян.
Градоначальник Капана рассказал, что инцидент произошел 2-3 дня назад. “Азербайджанцы бросили камни в сторону одного автомобиля. Повреждений нет”, - сообщил Геворк Парсян.
На вопрос, что последовало за этими действиями азербайджанцев, мэр Капана заявил, что азербайджанцы опровергают этот факт. “Российские пограничники проинформированы, должны принять меры”, - сказал Парсян.