Նիկոլ Փաշինյանի ու Վաղարշակ Հարությունյանի կողմից դիրքը չարաշահելու մասին Օնիկ Գասպարյանի հաղորդման հիմա վրա ՀՔԾ-ում նյութեր են նախապատրաստվում 04/06/2021   14:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ նախկին պետ Օնիկ Գասպարյանի կողմից ներկայացված հանցագործության մասին հաղորդման հիման վրա ՀՔԾ-ում նյութեր են նախապատրաստվում։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՀՔԾ-ից։
Այս հայտարարությունից հետո Օնիկ Գասպարյանը հանցագործության մասին հաղորդում է ներկայացրել ՀՀ գլխավոր դատախազին՝ պահանջելով քրեական գործ հարուցել վարչապետի և ՊՆ նախարարի կողմից առերևույթ պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման հատկանիշներով։
10:13 06/04/2021  |  ՄամուլԻնքնամեկուսացած Նիկոլն Իջեւանո՞ւմ է. «Իրավունք»
08:36 06/04/2021  |  ՄամուլԻշխանությունների անգործությունը. երկրի սոցիալ-տնտեսական միջավայրը շարունակում է բացասական ազդակներ փոխանցել․ «Փաստ»
08:27 06/04/2021  |  ՄամուլԻշխանությունը հաշվարկել է, որ վարչական ռեսուրսով կձգի 40 տոկոսի, կգումարվի 10-15 տոկոս «փոշին»․ «Հրապարակ»
08:24 06/04/2021  |  ՄամուլԴիտ­մա՞մբ են անում այս ամե­նը, թե՞ չհաս­կա­նա­լով. «Փաստ»
21:26 05/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Աբազյանի ու Նիկոլ Փաշինյանի հարաբերությունները լարվել են. Պատճառը Աննա Վարդապետյանի գործն է
20:07 05/04/2021  |  ՔաղաքականԱԳՆ-ի ու Փաշինյանի միջեւ հակասություններ կան, ԱԳՆ-ն այլ կերպ է տեսնում զարգացումները, իսկ Նիկոլի ոհմակը՝ այլ կերպ. Իսագուլյան

В ССС готовят материалы на основании заявления Гаспаряна о злоупотреблении Пашиняном и Арутюняном должностными полномочиями 04/06/2021   15:55  |  Лента новостей
На основании поданного бывшим начальником Генштаба Вооруженных сил РА Оником Гаспаряном заявления о преступлении в Специальной следственной службе ведется подготовка материалов. Об этом "ФактИнфо" сообщили в ССС Армении.
Как ранее сообщило агентством, что  Административный суд принял иск Оника Гаспаряна к производству и удовлетворил ходатайство о применении меры по обеспечению иска. Это подразумевает, что Оник Гаспарян должен продолжать пребывать в должности до вынесения судом окончательного решения по этому делу. Причем, решение суда о применении меры по обеспечению иска вступает в законную силу с момента его оглашения. Между тем Пашинян заявил, что Артак Давтян в силу права назначен на пост начальника Генштаба ВС Армении.
После этого заявления Оник Гаспарян представил генеральному прокурору РА заявление о преступлении, требуя возбудить уголовное дело по признакам предполагаемого злоупотребления премьер-министром РА и министром обороны своими должностными полномочиями.