Զինամթերքի հայտնաբերման ուղղությամբ հետախուզական աշխատանքներ են սկսել Ստեփանակերտ, Մարտակերտ, Մարտունի և Ասկերան քաղաքների հարակից բնակավայրերում 04/05/2021 10:36 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
ԱՀ ՆԳ նախարարության ԱԻ պետական ծառայության սակրավորական ջոկատներն այսօր ռուս գործընկերների և «The halo trust» ոչ կառավարական ականազերծող կազմակերպության սակրավորների հետ զինամթերքի հայտնաբերման ուղղությամբ հետախուզական աշխատանքներ են սկսել Ստեփանակերտ, Մարտակերտ, Մարտունի և Ասկերան քաղաքների հարակից բնակավայրերում:
Որպես կանոն, հայտնաբերված ռազմամթերքն ըստ անհրաժեշտության կվնասազերծվի տեղում, կամ կտեղափոխվի անվտանգ վայր:

Саперы начали разведывательные работы в окрестностях Степанакерта, Мартакерта, Мартуни и Аскерана 04/05/2021   10:49  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Саперы Государственной службы по чрезвычайным ситуациям МВД сегодня вместе с российскими коллегами и неправительственной организацией «The halo trust» начали разведывательные работы в окрестностях населенных пунктов городов Степанакерт, Мартакерт, Мартуни и Аскеран. Об этом сообщает Госслужбы по ЧС МВД Арцаха.
“Как правило, обнаруженные боеприпасы нейтрализуют на месте или при необходимости перемещают в более безопасное место”, - говорится в сообщении на странице ведомства в Facebook. Там же указан телефон для справок.