Մեկնարկել է Օնիկ Գասպարյանն ընդդեմ նախագահի և վարչապետի գործով դատական նիստը. Ուղիղ 04/02/2021   11:42  |  Դատական ռեպորտաժներ
Վարչական դատարանում՝ դատավոր Մհեր Պետրոսյանի նախագահությամբ, մեկնարկել է ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ նախկին պետ Օնիկ Գասպարյանն ընդդեմ Նիկոլ Փաշինյանի և նախագահ Արմեն Սարգսյանի գործով դատական նիստը։
Դատարանում քննարկվում է Նիկոլ Փաշինյանի ներկայացուցչի կողմից ներկայացված միջնորդությունը՝ հայցիապահովման միջոցը վերացնելու մասին։
Ինչպես ավելի տեղեկացրել ենք՝ ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանը երեք հայցադիմում է ներկայացրել ՀՀ վարչական դատարան՝ վիճարկելով իրեն ԳՇ պետի պաշտոնից ազատելու որոշման իրավաչափությունը։ Ներկայացված հայցադիմումներից մեկի շրջանակներում ՀՀ վարչական դատարանը բավարարել է հայցի ապահովման միջոց կիրառելու մասին փաստաբանի միջնորդությունը, ինչը ենթադրում է, որ Օնիկ Գասպարյանը պետք է պաշտոնավարի մինչև սույն գործով դատարանի վերջնական որոշումը։
17:05 26/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՕնիկ Գասպարյանի հայցադիմումը վերադարձվել է այն հիմնավորմամբ, որ հայցատեսակը ճիշտ չէ. դատավորը պարզաբանում է
15:36 26/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՕնիկ Գասպարյանի կողմից ներկայացված հաղորդումն ուղարկվել է ՀՔԾ
09:46 26/03/2021  |  ՄամուլՊՆ-ում հրաժարականնե՞ր կլինեն. ինչ են ասել գեներալները. «Ժողովուրդ»
18:49 24/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԴատավոր Լիանա Հակոբյանը վերադարձրել է Օնիկ Գասպարյանի հայցադիմումը.փաստաբանը կբողոքարկի այն
17:32 24/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԴատախազությունն ստացել է Օնիկ Գասպարյանի ներկայացրած հանցագործության մասին հաղորդումը

Стартовало судебное заседание по иску Оника Гаспаряна против премьера и президента Армении 04/02/2021   11:56  |  Судебный репортаж
В Административном суде под председательством судьи Мгера Петросяна стартовало судебное заседание по делу бывшего начальника Генштаба ВС Армении Оника Гаспаряна против премьер-министра Никола Пашиняна и президента Армена Саркисяна.
В суде рассматривается ходатайство поданное представителем Никола Пашиняна ходатайство об отмене меры по обеспечению иска.
Как уже ранее сообщило агентство,  Оник Гаспарян подал в Административный суд три иска. Он оспаривает правомерность решения об увольнении его с поста начальника ГШ. В рамках одного из поданных ходатайств Административный суд удовлетворил ходатайство адвоката о применении меры по обеспечению иска, что подразумевает, что Оник Гаспарян должен пребывать в должности до вынесения окончательного решения по данному делу.