Հայկ Չոբանյանը կնշանակվի ԲՏԱ նախարար 04/01/2021   12:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայկ Չոբանյանն ազատվեց ՀՀ Տավուշի մարզպետի պաշտոնից։ Համապատասխան որոշման նախագծին հավանություն տրվեց կառավարության այսօրվա նիստում։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ Հակոբ Արշակյանի փոխարեն ԲՏԱ նախարար է նշանակվում Հայկ Չոբանյանը։
Վարչապետը շնորհակալություն հայտնեց Հակոբ Արշակյանին իր կատարած աշխատանքի համար. «Ըստ էության զրոյից նոր նախարարություն է ստեղծվել, և դա բավականին բարդ աշխատանք է, որն արվել է բավականին լավ։ Ուզում եմ պարոն Չոբանյանին հաջողություններ մաղթել ԲՏԱ նախարարի կարգավիճակում»,-նշեց Նիկոլ Փաշինյանը։
08:35 01/04/2021  |  ՄամուլՀայկ Չոբանյանը կտեղափոխվի Երևան՝ ավելի բարձր պաշտոնի․ «Հրապարակ»
13:59 30/03/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՏավուշի մարզպետը դատական հայց է ներկայացրել Հրանտ Բագրատյանի դեմ
19:17 21/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀանգիստ եղեք, մեր սահմանները ամուր են մեր բանակով, մեր ժողովրդով. Հայկ Չոբանյան
10:54 29/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր օրակարգում 1 հարց կա, երկրի զարգացումը այնպիսի տեմպերով, ինչպիսին չենք տեսել, չենք պատկերացնում, շատերը չեն հավատում. Հայկ Չոբանյան

Айк Чобанян освобожден с поста губернатора Тавуша: он станет министром 04/01/2021   12:17  |  Лента новостей
Айк Чобанян освобожден от должности губернатора Тавушской области Армении. Соответствующий проект решения был одобрен на сегодняшнем заседании правительства.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян отметил, что Акопа Аршакяна на посту министра высокотехнологичной промышленности сменит Айк Чобанян.
Премьер поблагодарил Акопа Аршакяна за проделанную им работу. “По сути, с нуля было создано новое министерство, и это довольно сложная работа, которая была проделана весьма хорошо. Хочу пожелать господину Чобаняну успехов в статусе министра высокотехнологической промышленности”, - отметил Никол Пашинян.