«Զվարթնոց» օդանավակայանում հայտնաբերվել է ՌԴ իրավապահների կողմից հետախուզվող 61-ամյա Խաչատուր Պ.-ն. Ոստիկանություն 03/31/2021 12:46 | ԼՐԱՀՈՍ
«Ոստիկանության «Զվարթնոց» օդանավակայանի գծային բաժնի ՔՀԲ ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ Փարիզ-Երևան չվերթի ինքնաթիռի ժամանումից հետո գծային բաժին բերման է ենթարկվել 61-ամյա Խաչատուր Պ.-ն, որը 2020 թ. նոյեմբերի 3-ից ՌԴ Վլադիմիրի մարզի իրավապահների կողմից հետախուզվում էր ՌԴ քրեական օրենսգրքի 180-րդ հոդվածի (Ապրանքների (աշխատանքների, ծառայությունների) անհատականացման միջոցների ապօրինի օգտագործումը) մեղադրանքով: Խափանման միջոցը՝ ստորագրություն»,-ասված է ՀՀ ոստիկանության հաղորդագրության մեջ:

Разыскиваемого российскими правоохранителями 61-летнего мужчину обнаружили в ереванском аэропорту 03/31/2021   13:12  |  Криминальная хроника
Разыскиваемого правоохранительными органами РФ мужчину обнаружили в ереванском аэропорту “Звартноц”.
"Благодаря предпринятым сотрудниками линейного отдела оперативно-разыскным аэропорта “Звартноц” мероприятиям после прибытия самолета рейса Париж-Ереван  в линей отдел был доставлен 61-летний Хачатур П., который с 3 ноября 2020 года разыскивается правоохранителями Владимирской области РФ по обвинению в совершении деяния, предусмотренного статьей 180 УК РФ(незаконное использование средств индивидуализации товаров (работ, услуг)). С него взята подписка о невыезде”, - говорится в сообщении Полиции РА.