Առնվազն անբարոյականություն է այդ մասին խոսել, երբ խայտառակ պարտություն ես կրել հենց Թուրքիայից ու Ադրբեջանից. Վազգեն Մանուկյան 03/29/2021 12:52 | ԼՐԱՀՈՍ
Անվտանգության խորհրդի քարտուղարն ապացուցեց, որ ինքն այն մարդն է, որի հետ բարեկամանալու համար պետք է ծեծեն։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցի ժամանակ ասաց Հայրենիքի փրկության շարժման վարչապետի միասնական թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը՝ անդրադառնալով ԱԽ քարտուղարի հայտարարությանը։
Հիշեցնենք, որ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Հանրային հեռուստաալիքին տված հարցազրույցի ժամանակ, պատասխանելով հարցին արդյո՞ք Թուրքիային համարում է թշնամի պետություն, ասել է, որ եթե գնում ենք տարածաշրջանի ապաշրջափակման, ապա մեր մոտեցումներում որոշակի շտկումներ պետք է լինեն։
«Նա ապացուցեց՝ ծեծվում է, հետո նոր քաղաքականություն սկսում իրականացնել։ Թուրքիայի հետ մեր հարաբերությունները բավականին բարդ են և շատ տարբեր երանգներ ունեն, բայց այս պահին պատերազմը դեռ ավարտված էլ չէ։ Դրա մասին խոսել, երբ խայտառակ պարտություն ես կրել հենց Թուրքիայից ու Ադրբեջանից, առնվազն անբարոյականություն է»,-նշեց Վազգեն Մանուկյանը։
Հարցին՝ արդյոք հնարավոր համարու՞մ է, որ իշխանության ներկայացուցիչներն ընդունեն Թուրքիայի նախապայմանները, այդ թվում հրաժարվեն Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման հարցից, Վազգեն Մանուկյանն ասաց. «Նրանք չեն շարունակելու կառավարել, այնպես որ այդ պրոբլեմը դուրս է գալու»։

Вазген Манукян назвал аморальным заявление секретаря Совбеза Армении Армена Григоряна 03/29/2021   13:22  |  Лента новостей
Секретарь совета безопасности доказал, что он – тот человек, которого надо побить, чтобы подружиться с ним. Об этом в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” заявил единый кандидат в премьер-министры Армении от “Движения за спасение Родины” Вазген Манукян, комментируя заявление секретаря Совбеза Армении Армена Григоряна.
Напомним, секретарь Совбеза Армен Григорян в интервью Общественному телевидению, отвечая на вопрос о том, считает ли он Турцию враждебным государством, заявил, что “если мы идем на разблокирование региона, то в наших подходах должны быть определенные корректировки.
“Наши отношения с Турцией довольно сложные, и в них много разных нюансов. Но говорить об этом на данном этапе, когда война, собственно, еще и не окончена, когда ты потерпел позорное поражение именно от Турции и Азербайджана, - по меньшей мере аморально...”, - отметил Вазген Манукян.
На вопрос, считает ли он возможным принятие представителями власти предусловий Турции, в том числе отказ от международного признание Геноцида армян, Вазген Манукян заявил: “Они не будут дальше править, так что эта проблема отпадет”.