Դատախազությունն ստացել է Օնիկ Գասպարյանի ներկայացրած հանցագործության մասին հաղորդումը 03/24/2021   17:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ գլխավոր դատախազությունն ստացել է ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ նախկին պետ Օնիկ Գասպարյանի կողմից ներկայացված հանցագործության մասին հաղորդումը։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՀ գլխավոր դատախազությունից։
Այս հայտարարությունից հետո Օնիկ Գասպարյանը հանցագործության մասին հաղորդում է ներկայացրել ՀՀ գլխավոր դատախազին՝ պահանջելով քրեական գործ հարուցել վարչապետի և ՊՆ նախարարի կողմից առերևույթ պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման հատկանիշներով։
13:06 22/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՕնիկ Գասպարյանի փաստաբանը հանցագործության մասին հաղորդում կներկայացնի, բացի այդ կդիմի դատարանին՝ արձանագրելու Ա.Դավթյանի ԳՇ պետ չլինելը
20:52 20/03/2021  |  ՄեկնաբանությունՊնախարարը պարտավոր է ապահովել Օնիկ Գասպարյանի պաշտոնավորումը ԳՇ պետի պաշտոնում. Փաստաբան
10:32 20/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի աշխատակազմը դատական ակտերը մեկնաբանելու լիազորություն չունի. Օնիկ Գասպարյանի փաստաբան
18:57 19/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի հրահանգով ճնշում են Օնիկ Գասպարյանի գործով դատավորին. Արթուր Հովհաննիսյան
18:36 19/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՕնիկ Գասպարյանի ներկայացրած հայցադիմումներից մեկը մակագրվել է դատավոր Լիանա Հակոբյանին

Прокуратура Армении получила представленное Оником Гаспаряном заявление о преступлении 03/24/2021   20:13  |  Лента новостей
Генеральная прокуратура Армении получила представленное бывшим начальником Генштаба Вооруженных сил РА Оником Гаспаряном заявление о преступлении. Об этом "ФактИнфо" сообщили в Генпрокуратуре РА.
Как уже ранее сообщило агентство, Административный суд принял исковое заявление Оника Гаспаряна к производству и удовлетворил ходатайство о применении меры по обеспечению иска. Это подразумевает, что Оник Гаспарян должен продолжать пребывать в должности до вынесения судом окончательного решения по этому делу. Отметим, что решение суда о применении меры по обеспечению иска вступает в законную силу с момента его оглашения. Между тем, Пашинян заявил, что Артак Давтян в силу права назначен на пост начальника Генштаба ВС Армении.
После этого заявления Оник Гаспарян подал Оник Гаспарян представил генеральному прокурору РА заявление о преступлении, требуя возбудить уголовное дело по признакам предполагаемого злоупотребления премьер-министром РА и министром обороны своими должностными полномочиями.