Մարտի 18-ին և 19-ին ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով միջադեպեր չեն արձանագրվել 03/19/2021 19:41 | ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 18-ին և 19-ին ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով օպերատիվ մարտավարական իրավիճակը փոփոխության չի ենթարկվել, սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
ՀՀ ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում ևս իրավիճակը փոփոխության չի ենթարկվել:

Приграничных инцидентов на трассе Горис-Капан не зарегистрировано – Минобороны Армении 03/19/2021   20:05  |  Лента новостей
Оперативная обстановка 18 марта и утром 19 марта по всей протяженности армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы РА не претерпела изменений, приграничных инцидентов не зафиксировано. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Армении.
Согласно полученной из СНБ Армении информации, ситуация в зонах ответственности пограничных войск СНБ, в том числе на участке Воротан-Давид-Бек межгосударственной автомагистрали Горис-Капан, также не  изменилась.