Օդանավակայանից ոստիկանություն է տեղափոխվել Սուրիկ Խաչատրյանի որդին 03/17/2021   16:46  |  Քրեական խրոնիկոն
Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի՝ հետախուզման մեջ գտնվող որդին օդանավակայանից տեղափոխվել է ոստիկանություն։
Ոստիկանությունը հայտնում է, որ մարտի 17-ին, ժամը 00.10-ին, Դոհա-Երևան չվերթով Հայաստան է ժամանել և «Զվարթնոց» օդանավակայանից Կենտրոնական բաժին տեղափոխվել 26-ամյա Տիգրան Խ.-ն, որը 2018 թ. օգոստոսի 28-ից Կենտրոնական բաժնի կողմից հետախուզվում էր ՀՀ քրեական օրենսգրքի 325-րդ (Փաստաթղթեր, դրոշմներ, կնիքներ, ձևաթղթեր, տրանսպորտային միջոցների հաշվառման համարանիշներ կեղծելը, իրացնելը կամ օգտագործելը) և 327-րդ (Ժամկետային զինվորական կամ այլընտրանքային ծառայությունից, վարժական հավաքներից կամ զորահավաքային ծառայությունից խուսափելը) հոդվածների մեղադրանքով:

Сын экс-губернатора Сюника Сурика Хачатряна доставлен в Полицию после прибытия из Дохи в Ереван 03/17/2021   17:21  |  Криминальная хроника
Сын бывшего губернатора Сюникской области Армении Сурика Хачатряна был доставлен в Полицию по прибытии из Дохи в Ереван.
Как сообщает пресс-служба Полиции, 26-летний Тигран Х. прибыл в Армению рейсом Доха-Ереван 17 марта в 00:10 из аэропорта "Звартноц" был доставлен в центральный отдел Полиции. 26-летний Тигран Х. находился в розыске с 28 августа 2018 года по обвинению в совершении деяний, предусмотренных статьей 325(Подделка, сбыт или использование документов, штампов, печатей, бланков, государственных номеров транспортных средств) и  327ст.(уклонение от прохождения срочной военной службы, тренировочных сборов или мобилизации).