Արցախի մի շարք բնակավայրեում զինամթերքի վնասազերծման աշխատանքներ են նախատեսվում.ԱԻՊԾ 03/12/2021   10:29  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
ԱՀ ներքին գործերի նախարարության ԱԻ պետական ծառայությունն տեղեկացնում է, որ սակրավորական խմբերի և ջոկատների կողմից հայտնաբերված զինամթերքի վնասազերծման աշխատանքներ են նախատեսվում Մարտունի և Մարտակերտ քաղաքների, Մարտակերտի շրջանի Առաջաձոր, ինչպես նաև Ասկերանի շրջանի Այգեստան և Խնածախ գյուղերի մոտակայքում:
Պայթյունի ձայներ լսելու դեպքում խուճապի չմատնվեք՝ սակրավորներն են աշխատում են:
18:04 11/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԲրիտանական ընկերությունը Արցախում ձեռք է բերել հայկական կողմի ականապատված տարածքների քարտեզներն ու փոխանցել թուրքական հատուկ ծառայություններին
17:36 11/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԲրիտանական «HALO Trust»-ը թուրքերին է փոխանցել Արցախի ականապատված տարածքների քարտեզը. 24News
10:49 10/03/2021  |  ՄեկնաբանությունՄարտակերտի, Մարտունու շրջաններում զինամթերքի պայթեցման աշխատանքներ կիրականացվեն. ԱԻՊԾ
13:54 01/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊատերազմի ժամանակ ԱՀ ԱԻՊԾ-ն հիմնականում կատարել է իր առջև դրված խնդիրները. Կարեն Սարգսյան
10:35 25/02/2021  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Արցախում սակրավորական ջոկատները չպայթած զենք-զինամթերքի հայտնաբերման և վնասազերծման աշխատանքներ են նախատեսում.ԱԻՊԾ

Не поддавайтесь панике: саперы обезвредят боеприпасы в окрестностях Мартуни, Мартакерта и других населенных пунктах 03/12/2021   10:39  |  Лента новостей
Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Арцах сообщает, что планируется обезвреживание боеприпасов, обнаруженных саперными группами и отрядами в окрестностях городов Мартуни, Мартакерт, села Араджадзор Мартакертского района, а также сел Айгестан и Хнацах Аскеранского района.
“Не поддавайтесь панике, если услышите звуки взрывов, работают саперы”, - говорится в сообщении, опубликованном на странице ведомства в Facebook. Там же указан телефон для справок.