Վարչապետի խոսնակը՝ ՀՀ նախագահի՝ հանդիպման հրավերի մասին 03/11/2021   16:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հիշեցնենք, որ նախագահի աշխատակազմը մարտի 10-ին հայտարարություն տարածեց առ այն, որ նախագահը հանդիպման հրավեր է ուղարկել վարչապետին, խորհրդարանական խմբակցությունների և Հայրենիքի փրկության շարժման ղեկավարներին:
«Առաջնորդվելով համապետական ու համազգային շահերով՝ առկա իրավիճակը քննարկելու և ճգնաժամը հաղթահարելուն ուղղված փոխընդունելի լուծումներ գտնելու նպատակով Հանրապետության վարչապետին, խորհրդարանական խմբակցությունների ղեկավարներին և Հայրենիքի փրկության շարժման ղեկավարներին ս/թ մարտի 13-ին ժ. 12:00-ին հրավիրում եմ հանդիպման նախագահական նստավայրում», - ասվում է հայտարարությունում:
«Փաստինֆո»-ն փորձել է ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակից ճշտել, արդյոք Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Նախագահի հրավերը, սակայն նա խուսափեց պատասխանից։ «Չեմ մեկնաբանում»,- եղավ արձագանքը։
Նշենք, որ նախագահի հանդիպման առաջարկին մինչ այս պահը արձագանքել է «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը՝ հայտարարելով, որ ընդունում են հանդիպման առաջարկ, իսկ ԲՀԿ-ն և Հայրենիքի փրկության շարժումը դեռևս վերջնական որոշում չունեն։ Խոստացել են հրապարակել այսօր ավելի ուշ։
14:40 11/03/2021  |  ՄեկնաբանությունԿառավարությունը որոշել է «պատժել» ՄԻՊ-ին, գիտնականներին և ուսուցիչներին. պատգամավոր
11:34 11/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊետք է քաջալարենք տեխնոլոգիական ընկերություններին, որ մարզերում ավելի ակտիվ գործունեություն ծավալեն․ Փաշինյան

“Не комментирую”: пресс-секретарь Пашиняна о приглашении президента 03/11/2021   17:11  |  Лента новостей
Аппарат премьер-министра Армении не спешит откликаться на приглашение президента Армении.
Накануне аппарат президента Армении заявил, что Армен Саркисян направил приглашения премьер-министру, парламентским фракциям и лидерам “Движения за спасение Родины”.
"Руководствуясь общегосударственными и общенациональными интересами, для обсуждения сложившейся ситуации, поиска взаимоприемлемых решений по преодолению кризиса приглашаю премьер-министра республики, лидеров парламентских фракций и "Движения за спасение Родины" 13 марта в 12:00 в президентскую резиденцию", - говорилось в заявлении президента.
“ФактИнфо” обратилось за уточнениями к пресс-секретарю премьер-министра Армении по поводу того, планирует ли Никол Пашинян принять приглашение президента, однако она уклонилась ответа на вопрос. “Я не комментирую”, - отреагировала она.
Отметим, что на приглашение президента к этому моменту отреагировала фракция “Просвещенная Армения”. Политсила сообщила, что принимает приглашение и готова принять участие в любой дискуссии, на которой можно будет найти пути вывода страны из кризиса.