Օնիկ Գասպարյանն այնքան ուժեղ պետական մտածողություն կրող անձ է, որ թույլ չտվեց երկիրը մտցնել ներքին բախումների կամ արնահեղության մեջ.Մարուքյան 03/11/2021 15:55 | ԼՐԱՀՈՍ
Այժմ էլ տեսնում եմ, թե ինչպես են որոշ քաղաքական շրջանակներ ուղղակի կամ անուղղակի մեղադրանքներ հնչեցնում Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանի հասցեին, թե իբր նա դրսևորել է անսկզբունքայնություն՝ հեռանալով շտաբի պետի պաշտոնից։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը.
«Մինչդեռ Օնիկ Գասպարյանն այնքան ուժեղ պետական մտածողություն կրող անձ է, որ ունենալով բանակի գեներալիտետի հսկա մասի աջակցությունը, միևնույն է, թույլ չտվեց երկիրը մտցնել ներքին բախումների կամ արնահեղության մեջ։
Եվ սա է, որ տարբերում է պետական մտածողության տեր գործչին շարքային քաղաքական գործչից, ինչը, իհարկե, հասու չէ նրանց, ում ջրաղացին ջուր չլցրեց գեներալը՝ իր ու Զինված Ուժերի պահանջներն ու այս իրավիճակից դուրս գալու գործընթացն այլ հարթություն տեղափոխելով»,-գրել է Մարուքյանը:

Оник Гаспарян обладает столь мощным государственным мышлением, что не позволил ввергнуть страну во внутренние распри 03/11/2021 16:21 | Лента новостей
Глава фракции “Просвещенная Армения” Эдмон Марукян назвал Оника Гаспаряна личностью, обладающей мощным государственным мышлением.
“Я и сейчас вижу, как некоторые политические круги напрямую или косвенно выступают с обвинениями в адрес генерал-полковника Оника Гаспаряна, заявляя, что он якобы он проявил беспринципность, покинув пост главы Гентштаба”, - пишет Марукян на своей странице в Facebook.
Между тем, по его словам, Оник Гаспарян - это человек с настолько мощным государственным мышлением, который, пользуясь поддержкой громадной части армии, тем не менее, не позволил ввергнуть страну во внутренние распри и кровопролитие.
“Именно это отличает государственного деятеля от рядового политического деятеля, что, конечно, недосягаемо для тех, на чью мельницу не стал лить воду генерал, переведя свое требование и требования Вооруженных сил и процесс выхода из этой ситуации в другую плоскость”, - написал Марукян.