Ալեն Սիմոնյանը կվճարի նաև 100 հազար ՀՀ դրամ գումար՝ որպես փոխհատուցում.Ալեքսանդր Կոչուբաև 03/11/2021 16:04 | Քաղաքացիական իրավունք
ՀՀ ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանի խայտառակ հայցադիմումը մերժվեց։ Այս մասին ֆեսբուքի իր էջում գրել է փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը։
«Բացի մերժումից՝ Ալեն Սիմոնյանը կվճարի նաև 100 հազար ՀՀ դրամ գումար՝ որպես փոխհատուցում։ Թև գումարը մեծ չէ, բայց հաջորդ անգամ այն կստիպի մի փոքր մտածել հայց տանել, թե ոչ։
Միաժամանակ, սա նշանակում է, որ https://alternativ.am/?p=41096&l=am... հոդվածում տեղ գտած տեղեկությունները մնում են չհերքված, իսկ կանխավարկածի մակարդակում՝ իրականությանը համապատասխանող։
Հ․գ․Դատավոր Հ․ Զարգարյանը հերթական անգամ փայլեց իր արհեստավարժությամբ, ինչ համար հայտնում ենք մեր երախտագիտությունը։ Իրավաբաններին խորհուրդ կտամ կարդալ վճիռը․ այն ունի պատճառաբանվածության գերբարձր նշաձող»,-գրել է փաստաբանը։

Позорный иск Алена Симоняна отклонили, он выплатит также компенсацию - адвокат 03/11/2021   16:33  |  Лента новостей
Позорный иск вице-спикера парламента Армении Алена Симоняна отклонен. Об этом сообщил адвокат Александр Кочубаев.
“Помимо отказа в удовлетворении иска, Ален Симонян выплатит компенсацию в размере 100 тыс. драмов. Хотя сумма небольшая, но в следующий раз заставит немного задуматься -подавать в суд иск или нет”, - написал он.
В то же время, как отметил он, это означает, что содержащаяся в статье(https://alternativ.am/?p=41096&l=am...) информация остается неопровержимой и на уровне презумпции соответствует действительности.
“Судья А. Заргарян в очередной раз блеснул своим профессионализмом, за что выражаем ему свою признательность. Я бы посоветовал юристам прочитать приговор: у него очень высокая планка аргументированности”, - написал адвокат на своей странице в Facebook.