Երեկ Մարալը հասավ իր որդիներին․ Նաիրա Զոհրաբյան 03/11/2021   09:54  |  Մեկնաբանություն
Իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը հայտարարել է, որ նրա ազատ արձակման հարցում մեծ է հատկապես  ԱԺ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանի, ինչպես նաեւ մի քանի ռուսաստանցի պաշտոնյաների,  Լիբանանի Կարմիր Խաչի ու ՀՅԴ կառույցի դերակատարումը։ «Երբ պետությունդ բացարձակ զրո է, նման հարցերը լուծվում են անհատների նախաձեռնողականության ու կապերի շնորհիվ», - ասել է նա:
Նաիրա Զոհրաբյանի փոխանցմամբ`  Մարալ Նաճարյանը տուն է վերադարձել` երեկ Ստամբուլ-Բեյրութ չվերթով:
«Մարալը հասավ իր որդիներին։ Շնորհակալություն բոլոր նրանց, ովքեր ամեն ինչ արեցին՝ հրապարակային եւ ոչ հրապարակային, որպեսզի այս խիզախ կինը ազատվի գերությունից։
Շնորհակալություն ՌԴ դաշնային խորհրդի նախագահին, Լիբանանի կառավարությանը, Լիբանանի Կարմիր Խաչին, Լիբանանի ՀՅԴ կառույցին, Արման Թաթոյանին, Սիրանույշ Սահակյանին, ռուսաստանաբնակ իմ լավ բարեկամ Արայիկ Բաղդասարյանին (կներես Արա ջան, չէի կարող չասել) եւ մի քիչ էլ ինձ։
Եթե էսպես միակամ աշխատենք՝ մեր մյուս ռազմագերիների եւ գերեվարված կանանց դեպքում եւս կհաջողենք։
Երբ երեկ Ստամբուլի ժամանակով 9 անց 30 Մարալը նստեց Բեյրութ տանող ինքնաթիռը եւ ինձ արդեն Մոսկվայից տեղեկացրեցին, որ այլեւս ամեն ինչ ապահով է՝ ես գրեցի՝ «մեր աղոթքները էս պահին քեզ հետ են Մարալ», - գրել է նա ֆեյսբուքում։
13:30 10/03/2021  |  ՄեկնաբանությունԱրմեն Սարգսյանը փորձում է դառնալ հայ քաղաքական դաշտի Անորսալի Ջոն՝ որ կա ու չկա. Զոհրաբյան
08:04 10/03/2021  |  ՄամուլՆաիրա Զոհրաբյանի նկատմամբ «Իմ քայլի» հաշվեհարդարը շարունակվում է․ «Հրապարակ»
20:23 09/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք, որպես կենդանի վահան, կանգնելու ենք, որպեսզի հայ ոստիկանը հայ մարդու վրա ձեռք չբարձրացնի.Զոհաբյան
20:00 09/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահն այսօր վերածվեց դիտորդից առավել վատ կարգավիճակ ունեցող անձի, որը չկարողացավ իր մեջ գտնել քաղաքական պատասխանատվություն և չդառնալ Նիկոլի կամակատարը.Զոհրաբյան
17:10 07/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը մագնիսի նման ձգում է անհաջողակի, չկայացածի բարդույթով մարդկանց, որովհետև ինքը նրանցիցի մեկն է. Զոհրաբյան
10:30 07/03/2021Ես ավելի քան վստահ եմ, որ Արցախի հանձնումը եղել է նախապես պայմանավորված պարտություն. Նաիրա Զոհրաբյան
20:36 04/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ պատգամավորներին թվում է, թե իրենք այս երկրի տերն ու տիրականն են. Զոհրաբյան
15:33 04/03/2021  |  ՄեկնաբանությունՓրկել Արցախի մշակութային-հոգեւոր ժառանգությունը. Նաիրա Զոհրաբյան

Ливанская армянка Марал Наджарян вернулась из азербайджанского плена домой – Наира Зограбян 03/11/2021   10:07  |  Лента новостей
Армянка из Бейрута Марал Наджарян, которая с ноября прошлого года находилась в плену в Азербайджане, вернулась домой в Бейрут. Об этом сообщила депутат от фракции "Процветающая Армения" Наира Зограбян.
“Вчера рейсом Стамбул-Бейрут Марал прилетела к своим сыновьям”, - написала депутат, выразив благодарность всем, кто приложил максимум усилий, чтобы вызволить храбрую женщину из плена.
“Благодарю председателя Совета Федерации РФ, правительство Ливана, ливанский офис Красного Креста, структуру АРФД в Ливане, Армана Татояна, Сирануш Саакян, своего хорошего друга Араика Багдасаряна(извини Ара джан, не могла не упомянуть), который проживает в России, и немного себя”, - написала она.
По словам Зограбян, “при такой консолидированной работе можно добиться успехов и в случае с нашими военнопленными и удерживаемыми в плену женщинами”.
"Когда вчера Марал в 9:30 по стамбульскому времени села в направляющийся в Бейрут самолет и мне уже сообщили из Москвы, что все в порядке, я написала: "Наши молитвы сейчас с тобой, Марал"", - рассказала Зограбян.