Հայ ընտանիքներում դարեր շարունակ հայ կնոջն է վերապահված կարևոր, պատասխանատու աշխատանքը, որը նրանք կատարում են պատվով ու մեծ նվիրվածությամբ. Արմեն Մուրադյան 03/08/2021   10:12  |  Մեկնաբանություն
ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը շնորհավորել է Մարտի 8-ի` կանանց տոնի առիթով.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ կանանց և աղջիկներին գարնանային մեկամսյա տոների մեկնարկի առթիվ:
Համավարակի և պատերազմի դժվարին ժամանակներում կանանց փխրուն ուսերին ընկավ ծանր պատասխանատվություն: Առաջնագծում և թիկունքում «սպիտակ բանակի» ներկայացուցիչները կատարեցին նվիրական աշխատանք՝ կորոնավիրուս ունեցող պացիենտներին բուժօգնության տրամադրումից մինչև վերքերի մշակում, շտապօգնության մեքենաներով վիրավորների տեղափոխումից մինչև վիրահատական միջամտություններ հնարավոր դարձան կանանց գործուն մասնակցությամբ:
Շատ կին բուժաշխատողներ շուրջ մեկ տարի աշխատեցին գերծանրաբեռնված աշխատանքային ռեժիմով՝ առանց սեփական տարածության և ժամանակի: Անքուն գիշերներն ուղղված էին կյանքերի փրկության և ապաքինման մարդասիրական առաքելությանը:
Չեմ կարող առանձնահատուկ չհիշատակել, ակնածանքի ու մեծարման խոսքեր չուղղել հայ մայրերին, որոնց որդիների առողջության ու կյանքի գնով պաշտպանվել է մեր հայրենիքը: Խոնարհվում եմ հերոսներ ծնած հայոց մայրերի առջև, որոնք դաստիարակում են մեր օրերիիրականհերոսների:
Հայ ընտանիքներում դարեր շարունակ հայ կնոջն է վերապահված կարևոր, պատասխանատու աշխատանքը, որը նրանք կատարում են պատվով ու մեծ նվիրվածությամբ: Թող ձերուժը կրկնապատկվի, անմար է ձեր որդիների կատարած սխրանքը»:
19:06 06/03/2021  |  ՄեկնաբանությունՀայաստանի ամենախաղաղ անկյունը` Զինվորի տուն. Արմեն Մուրադյան
18:49 09/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՇնորհակալագրեր և զինվորական կոչումներ՝ մարտական գործողությունների ընթացքում բուժօգնությանն աջակցելու համար
23:03 12/01/2021  |  ԿորոնավիրուսԱրմեն Մուրադյանը վարակվել է կորոնավիրուսով
13:03 14/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵՊԲՀ ընդհանուր բժշկության ֆակուլտետի առաջին կուրսի ուսանող Արսեն Ղազարյանն անմահացածների շարքերում է. Արմեն Մուրադյան
14:34 28/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱշխարհի 65 բժշկի նամակը` պատերազմի և կորոնավիրուսի հետևանքով մարդասիրական աղետի վերաբերյալ աշխարհահռչակ Lancet Global Health պարբերականում
16:39 25/11/2020  |  ՄեկնաբանությունԶինվորները կունենան իրենց հիվանդանոցը՝ Վետերանների հոսպիտալ. Արմեն Մուրադյան

На протяжении веков армянские женщины выполняли и выполняют важную и ответственную работу в своих семьях - Мурадян 03/08/2021   11:57  |  Лента новостей
Ректор Ереванского государственного медицинского университета  Армен Мурадян поздравил соотечественниц с Международным женским днем 8 Марта.
«Сердечно поздравляю всех женщин и девушек с наступлением весенних праздников. В трудные времена эпидемии и войны на хрупких плечах женщин лежала тяжелая ответственность. Представители «белой армии» выполнили самоотверженную работу на передовой и в тылу: оказание медицинской помощи пациентам с коронавирусом, заживление ран, транспортировка раненых на машинах скорой помощи и операции стали возможными благодаря активному участию женщин», - написал Мурадяна на своей странице в Facebook.
Он отметил, что многие женщины-медработники были перегружены работой почти год, не имея ни времени, ни пространства для самих себя.
«Бессонные ночи были направлены на выполнение гуманитарной миссии по спасению жизней и исцелению. Не могу особо не упомянуть армянских матерей, сыновья которых ценой своего здоровья и жизни защищали нашу родину. Я преклоняюсь перед армянскими матерями, родившими героев и воспитывающими настоящих героев наших дней. На протяжении веков армянские женщины выполняли и выполняют важную и ответственную работу в своих семьях. Да умножится ваша сила, героизм ваших сыновей бессмертен», - написал Армен Мурадян.
15:05 08/03/2019  |  Лента новостейСпикер парламента Армении: наша история богата именами ярких женщин