Անգնահատելի է այն արժեքների հանդեպ ձեր դաստիարակությունը, որ ոգեշչում է արարելու ցանկությամբ, ողողում հայրենիքի ու ընտանիքի, պետության հանդեպ անձնուրաց սիրով. ՄԻՊ 03/08/2021   11:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել՝ Մարտի 8-ի կապակցությամբ.
«Ձեր նվիրումի ու հոգատարության, ձեր էության վառ գույների շնորհիվ է աշխարհը փոխվում, դառնում ավելի բարի ու լցվում համբերությամբ:
Անգնահատելի է այն արժեքների հանդեպ ձեր դաստիարակությունը, որ ոգեշչում է արարելու ցանկությամբ, ողողում հայրենիքի ու ընտանիքի, պետության հանդեպ անձնուրաց սիրով:
Պետք է չդադարող ծրագրերով արմատավորել գիտակցումը, որ ձեր իրավունքների երաշխավորմամբ ու հավասարությամբ, ձեր իրավունքների բարձր պաշտպանությամբ միայն ամրանում են պետության հիմքերը:
Շնորհավորում եմ Մարտի 8-ը՝ կանանց միջազգային օրը»,- նշված է ուղերձում:
10:59 07/03/2021  |  ՄեկնաբանությունՍյունիքի մարզում ո´չ ճանապարհներին, ո´չ գյուղերի անմիջական հարևանությամբ դրոշներ ու ցուցանակներ չպետք է լինեն. ՄԻՊ
12:42 05/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄարդիկ խուսափում են անգամ երեկոյան ժամերին գնալ հիվանդանոց՝ ադրբեջանական զինված ուժերի պատճառով. ՄԻՊ
12:16 05/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆերքին Հանդում դպրոցը 500 մ հեռավորության վրա է ադրբեջանական ԶՈՒ դիրքերից, կրակոցներ են արձակվում. ՄԻՊ

Омбудсмен Армении – женщинам: только надежной защитой ваших прав укрепляются основы государства 03/08/2021   14:05  |  Лента новостей
Защитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян направил поздравительное послание по случаю Международного женского дня 8 Марта.
"Благодаря вашей преданности и заботе, ярким краскам вашей сущности мир меняется, становится добрее и наполняется терпением. Бесценно ваше воспитание к ценностям, которые вдохновляют на желание творить, наполняют беззаветной любовью к Родине и семье, к государству", - говорится в поздравительном послании омбудсмена Армении.
Татоян заявил о необходимости посредство программ неустанно укоренять осознание того, что только гарантией и равенством ваших прав, надежной защитой ваших прав укрепляются основы государства.
"Поздравляю с 8 марта, Международным женским днем", - написал омбудсмен Армении на своей странице в Facebook.