Դուք չհանձնվեցիք, որ ունենանք խաղաղ երկիր, բայց Ձեր որդիներին ու ամուսիններին ասացիք՝ Հայրենիքն ամենաթանկն է. դուք Հայրենիքին նվիրեցիք ձե՛ր ամենաթանկը. Վազգեն Մանուկյան 03/08/2021 15:26 | ԼՐԱՀՈՍ
«Հայրենիքի փրկության շարժման» վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանն ուղերձ է հղել Մարտի 8-ի առիթով։
«Այսօր մեր սերն ու երախտագիտությունը ձեզ վերահաստատելու օրերից մեկն է, ասելու, որ դուք մեր երկրի, մեր ապագայի, մեր երազանքների ոգեշնչող ուժն եք, մեր ազգային կոդի շարունակողը և դուք անգամ 21-րդ դարում կրում եք այդ առաքելությունը։
Ձեզ հետ միասին մենք պայքարեցինք ու կերտեցինք մեր անկախությունը, հաղթեցինք պատերազմում, հաղթահարեցինք ցրտի ու մթի տարիներ, և այդ փորձությունների ծանր բեռը հատկապես Ձեր ուսերին էր։
Դուք չհանձնվեցիք, որ մենք ունենանք երջանիկ ու խաղաղ երկիր, բայց Ձեր որդիներին ու ամուսիններին ասացիք՝ Հայրենիքն ամենաթանկն է։ Եվ երբ պահն եկավ, դուք Հայրենիքին նվիրեցիք ձե՛ր ամենաթանկը։
Թանկագի՛ն մայրեր, խոնարհվում ենք Ձեր առջև, այդ հերոսներին կերտողը դո՛ւք եք։
Այսօր դուք հուսահատ եք, կորսված երազանքներով ու չփարատվող ցավով։ Մենք ձեզ երջանիկ ու խաղաղ երկիր ենք պարտք, մեր հերոսներին արժանի Հայրենիք։ Եվ համոզված եմ, որ ձեզ հետ թևութիկունք դարձած՝ մենք կկերտենք այն Հայաստանը, որին արժանի եք դուք՝ հզոր, ազգային ու արժանապատիվ», - ասված է Մանուկյանի ուղերձում։

“Вы являетесь вдохновляющей силой нашей страны”: Вазген Манукян поздравил женщин с 8 Марта 03/08/2021 16:48 | Лента новостей
Единый кандидат на пост премьер-министра от Движения за спасение Родины Вазген Манукян направил поздравительное послание по случаю 8 Марта. В поздравительном послании говорится:
“Дорогие женщины, сегодня один из поводов подтвердить нашу любовь и благодарность к вам, сказать, что вы являетесь вдохновляющей силой нашей страны, нашего будущего, на пути к воплощению наших мечтаний, продолжателем нашего национального кода, и вы даже в 21 веке выполняете эту миссию. Вместе с Вами мы боролись и построили нашу независимость, мы победили в войне, преодолели холодные и темные годы, и тяжелое бремя тех испытаний лежало особенно на Ваших плечах.
Вы не сдавались, чтобы у нас была счастливая и мирная страна, но своим сыновьям и супругам Вы сказали: Родина - самое дорогое. А когда пришло время, Вы подарили Родине самое дорогое, что у вас было.
Дорогие матери, преклоняемся перед Вами, и именно Вы вырастили наших героев.
Дорогие женщины, сегодня Вы в отчаянии, с утерянными мечтами и с неутихающей болью. Мы должны Вам счастливую и мирную страну, Родину, достойную наших героев. Я убежден, что мы плечом к плечу построим Армению, которой Вы достойны: сильную, национальную и достойную”.