ԱԱԾ-ի կողմից ինքնին հաստատվում է, որ Արամ Լ. Սարգսյանը չի կարող լինել «Գագիկ Սողոմոնյան».փաստաբան 03/05/2021   14:03  |  Մեկնաբանություն
ՀՀ ԱԱԾ համապատասխան ստորաբաժանման կողմից ինքնին հաստատվում է պաշտպանյալիս այլուրեքությունը, քանի որ վերջինս եթե նույնիսկ համապատասխան IP հասցեով մուտք է գործել համացանց, դա եղել է Գագիկ Սողոմոնյանի կողմից գրառումը կատարելուց առնվազն 6 րոպե անց, որպիսի հանգամանքն ինքնին հավաստում է, որ իմ պաշտպանյալը չի կարող լինել «Գագիկ Սողոմոնյան»։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արամ Սարգսյանի փաստաբան Բենիկ Գալստյանը։
«ՀՀ ԱԱԾ համապատասխան ստորաբաժանման կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ 2021թ. փետրվարի 19-ին՝ ժամը 20:40-ից 20:42-ի սահմաններում «Gagik Soghomonyan» ֆեյսբուքյան էջում կատարվել է գրառում:
Միևնույն ժամանակ նշվել է, որ նույն օրը՝ 2021թ. փետրվարի 19-ին՝ ժամը 20:48-ին Հայաստանից 178.17.168.170 IP համացանցային հասցեին միացել է իմ պաշտպանյալ, երեք անչափահաս երեխաների հայր Արամ Սարգսյանի բնակարանում տեղադրված UCOM սարքը։
Զգացի՞ք զավեշտը՝
ըստ էության քրեական գործով քննարկվող ֆեյսբուքյան օգտատերն իր գրառումը կատարել է մինչև 20:42-ը ներառյալ ընկած ժամանակահատվածում, այնինչ պաշտպանյալս հիշյալ հասցեին միացել է միայն 20:48-ից հետո:
Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ համացանցային կարգավորման ենթակա ժամի ամրագրումը բարդ, բազմաշերտ պաշտպանվող երևույթ է և ենթակա չէ կառավարման թե ՀՀ ԱԱ ծառայության, թե վարչապետի և թե առավել ևս «Գագիկ Սողոմոնյան» օգտատիրոջ կողմից՝ պետք է փաստել, որ ՀՀ ԱԱԾ համապատասխան ստորաբաժանման կողմից ինքնին հաստատվում է պաշտպանյալիս այլուրեքությունը, քանի որ վերջինս եթե նույնիսկ համապատասխան IP հասցեով մուտք է գործել համացանց, դա եղել է Գագիկ Սողոմոնյանի կողմից գրառումը կատարելուց առնվազն 6 րոպե անց, որպիսի հանգամանքն ինքնին հավաստում է, որ իմ պաշտպանյալը չի կարող լինել «Գագիկ Սողոմոնյան»»,- գրել է նա։

СНБ сама же подтверждает, что Арам Л. Саркисян не может быть пользователем "Gagik Soghomonyan" - адвокат 03/05/2021   14:35  |  Комментарий
Служба национальной безопасности(СНБ) Армении сама подтверждает, что Арам Л. Саркисян не может быть пользователем "Gagik Soghomonyan", написал его адвокат Беник Галстян на своей странице в Facebook.
Он сообщил, что в результате оперативно-розыскных мероприятий, проведенных соответствующим подразделением СНБ Армении, выяснилось, что 19 февраля 2021 года в районе 20:40 по 20:42 на странице "Gagik Soghomonyan" в соцсети Facebook было размещен пост.
При этом, как указал он, отмечалось, что в тот же день, 19 февраля 2021 года, в 20:48, из Армении к IP-адресу 178.17.168.170 подключилось устройство UCOM, установленное в квартире моего подзащитного Арама Саркисяна, отца троих несовершеннолетних детей.
"Почувствовали курьез? По сути, рассматриваемый в уголовном деле пользователь соцсети Facebook разместил свой пост до 20:42 включительно, а мой клиент подсоединился к указанному адресу только после 20:48. Учитывая то обстоятельство, что подлежащее регулированию в Интернете бронирование времени является сложным, многоуровневым защищенным явлением, и оно не подлежит управлению ни Службой национальной безопасности РА, ни премьер-министром, и, ни, тем более,  пользователем "Гагик Согомонян" необходимо признать, что алиби моего подзащитного само по себе подтверждается соответствующим подразделением СНБ РА, потому что даже если он имел доступ в Интернет с соответствующим IP-адресом, это произошло по меньшей мере через 6 минут после того, как "Гагик Согомонян" разместил пост, что само по себе доказывает, что мой клиент не может быть "Гагиком Согомоняном"", - написал он.
15:54 04/03/2021  |  Лента новостейАпелляционный суд Армении удалился на совещание по жалобе защиты на арест политзаключенного Ара Сагателяна
00:11 03/03/2021  |  Лента новостейЭкс-главе аппарата парламента Армении Ара Сагателяну разрешили свидания с семьей