Այսօր նախատեսված չէ Նիկոլ Փաշինյանի և Գագիկ Ծառուկյանի հանդիպում 03/05/2021   12:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 1-ին Հանրապետության հրապարակում հավաքված էր իշխանությանը և Նիկոլ Փաշինյանին վստահության քվե տված շուրջ 880 հազար ՀՀ բնակիչների ընդամենը 3 տոկոսը։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը։
«Երբ մարտի 1-ի երեկոյան իշխանությունն իր ամբողջ կազմով հրճվանքով հրապարակում էր հանրահավաքի լուսանկարներն ու տեսանյութերը, չհասկացա, թե ինչով է պայմանավորված այդ ոգևորությունը, որովհետև Հանրապետության հրապարակում հավաքված էր իշխանությանը, Նիկոլ Փաշինյանին վստահության քվե տված շուրջ 880 հազար ՀՀ բնակիչների ընդամենը երեք տոկոսը»,-նշեց պատգամավորը։
Հարցին՝ արդյոք Վազգեն Մանուկյանը շարունակում է մնալ վարչապետի իրենց թեկնածուն, Իվետա Տոնոյանը նկատեց՝ հետպատերազմյան Հայաստանում իրադարձություններն արագ են զարգանում և ցանկացած պահի հնարավոր է ցանկացած գործընթաց տեղի ունենա, որի հետ կապված կարող են փոփոխություններ տեղի ունենալ․ «Ինչ վերաբերում է Վազգեն Մանուկյանի թեկնածությանը կամ արտահերթ ընտրությունների գնալու պայմանների վերաբերյալ մեր դիրքորոշմանը, քաղաքական խորհրդի օրակարգում հենց այդ պայմանների շրջանակը պետք է քննարկման հարցը լինի»,-ասաց պատգամավորը։
Անդրադառնալով հարցին՝ արդյոք այսօր նախատեսված է Գագիկ Ծառուկյանի և Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը, Իվետա Տոնոյանն ասաց․
«Այդ հանդիպումը պետք է տեղի ունենա ԲՀԿ քաղաքական խորհրդի նիստից հետո, քանի որ այսօր քաղխորհրդի նիստ նշանակված չէ, նշանակում է՝ այսօր նախատեսված չէ Գագիկ Ծառուկյան-Նիկոլ Փաշինյան հանդիպում»։
11:06 05/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿոտրել են Փաշինյանին քննադատող քաղաքացու մեքենայի ապակին, տարել աշխատանքային համակարգիչը
08:16 05/03/2021  |  ՄամուլԲՀԿ-ում սպասողական տրամադրություններ են. կստորագրի՞ Փաշինյանի առաջարկած հուշագիրը․ «Հրապարակ»

Встречи Царукяна с Пашиняном сегодня не предвидится - Тоноян 03/05/2021   12:47  |  Лента новостей
1 марта на Площади Республики в Ереване от 880 тысяч избирателей, проголосовавших на выборах за Пашиняна, собралось всего 3%. Об этом в беседе с журналистами в пятницу заявила депутат от фракции “Процветающая Армения” Ивета Тоноян.
“Когда 1 марта вечером власти в полном составе, ликуя, публиковали фотографии и видео с митинга, я не поняла, чем было вызвано это воодушевление, поскольку на площади Республики собрались всего 3% от 880 тыс. избирателей, выразивших вотум доверия власти, Николу Пашиняну”, - отметила депутат.
Отвечая на вопрос о том, продолжает ли Вазген Манукяна оставаться их кандидатом в премьеры, Ивета Тоноян отметила, что события в послевоенной Армении развиваются стремительно и в любой момент может начаться какой угодно процесс,  в связи с которым могут произойти изменения. “Что касается нашей позиции относительно кандидатуры Вазгена Манукяна или условий проведения внеочередных выборов, то именно эти вопросы должны стать темой дискуссии в рамках политсовета”, - сказала она.
Тоноян также спросили, запланирована ли на сегодня встреча Гагиак Царукяна с Николом Пашиняном.
В ответ она заявила, что  эта встреча пройдет после заседания политсовета ППА. “Поскольку заседания политсовета на сегодня не намечено, то это означает, что и встреча Гагика Царукяна и Никола Пашиняна не запланирована на сегодня ”, - заявила Тоноян.