Նիկոլ Փաշինյանը և Էդմոն Մարուքյանը վաղը կհանդիպեն 03/02/2021   13:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ես առաջարկ եմ արել, որին հասկանալի, հոդաբաշխ արձագանք չի եղել։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ ասաց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։
«Եղել է վարչապետի հայտարարությունը՝ մարտահրավեր նետելու մասին։ Հայ ազգը մի մարտահրավեր ուներ, վարչապետի գլխավորությամբ գնաց այդ մարտահրավերին և ջախջախիչ պարտություն ենք կրել։ Ինչ վերաբերում է արտահերթ ընտրություններին, ապա առավոտյան ինձ հետ կապ է հաստատել վարչապետը և առաջարկել հանդիպում՝ քննարկելու այն ամենը, ինչի մասին խոսում ենք։ Ենթադրում եմ՝ վաղը կհանդիպենք»,-նշեց պատգամավորը՝ հավելելով, որ վարչապետի հետ հանդիպման ժամանակ կքննարկեն բոլոր առաջարկները։
Էդմոն Մարուքյանը, անդրադառնալով վարչապետի այն հայտարարությանը, որ ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանը Սերժ Սարգսյանի հրամանն է կատարել այդ փաստաթուղթը ստորագրելու համար, ասաց․ «Ես ապացույցներ եմ պահանջել վարչապետից, որ հրապարակի դրանք։
Պնդում եմ, որ դրանք պետք է հրապարակվեն։ Ուզում եմ մարդիկ տեսնեն, թե որքանով է վարչապետի խոսքն իրականություն»,-ասաց Էդմոն Մարուքյանը։
23:55 01/03/2021  |  ՄեկնաբանությունԵս անձամբ՝ պայքարելու եմ , քանի շնչում եմ, անզիջում եմ պայքարելու. Գևորգ Գևորգյան
23:40 01/03/2021  |  ՔաղաքականՓաշինյանը Հայաստանում դեռևս առաքելություն ունի՝ Հայաստանի գեոպոլիտիկ շրջադարձը դեպի արևմուտք ուղղելն ու Ռուսաստանից կտրվելը. Նաիրա Զոհրաբյան

Никол Пашинян и Эдмон Марукян завтра встретятся 03/02/2021 14:02 | Лента новостей
Я сделал предложение, на которое не последовало понятной, членораздельной реакции, заявил в беседе с журналистами во вторник глава оппозиционной парламентской фракции “Просвещенная Армения” Эдмон Марукян.
“Что касается досрочных выборов, то со мной утром связались и предложили встретиться для обсуждения всего того, о чем мы говорим. Предполагаю, что завтра встретимся”, - отметил депутат. Он добавил, что во время встречи с премьером рассмотрят все предложения.
Эдмон Марукян, комментируя заявление премьера о том, что глава Генштаба ВС Армении Оник Гаспарян выполнял приказ Сержа Саргсяна для подписания этого документа, заявил: “Я потребовал, чтобы премьер обнародовал доказательства”.
“Настаиваю на том, что их следует обнародовать. Хочу, чтобы люди видели, насколько правдивы слова премьера”, - отметил он.