Հեռանում եմ Գեղարքունիքի փոխմարզպետի պաշտոնից եւ միանում ԶՈՒ ԳՇ-ի հայտարարությանը. գեներալ-մայոր Մուրադյան 03/01/2021   16:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գեղարքունիքի փոխմարզպետ, ՀՀ նախկին զինվորական կոմիսար, գեներալ-մայոր Հենրիկ Մուրադյանը հայտարարությամբ է հանդես եկել, որում ասված է.
Հայաստանի Հանրապետության իշխանության անհեռանկար քաղաքականությունը հանգեցրեց նրան, որ վարչախումբը ձեռնոց նետեց Հայաստանի Զինված Ուժերին՝ մի բան, որ նշանակում է ձեռք բարձրացնել հայոց սրբության՝ հայկական բանակի վրա:
Ես՝ որպես հայկական բանակի ստեղծման ակունքներում կանգնած գեներալ, այս ամենը չեմ կարող հանդուրժել եւ ներել բանակի դեմ ցանկացած ոտնձգություն՝ առավել եւս սեփական երկրի իշխանության կողմից, հետեւաբար՝ այսօրվանից իմ դիմումի համաձայն հեռանում եմ Գեղարքունիքի մարզպետի աշխարհազորի գծով տեղակալի պաշտոնից եւ միանում եմ ԶՈՒ ԳՇ-ի հայտարարությանը եւ սատարում եմ գլխավոր շտաբի պետին:
Ծառայում եմ Հայաստանի Հանրապետությանը…»:
12:21 01/03/2021  |  ՄեկնաբանությունԹշնամին արդեն անարգել կհասնի Երևանի մատույցները, հընթացս ծիծաղելով հայի վերջին խելքի վրա. Չալաբյան
17:04 28/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայդուկ» ջոկատը միանում է ՀՀ վարչապետի և կառավարության հրաժարականի պահանջին
16:41 28/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԲանակի կողքին եմ՝ կխոսեմ վիրահատությունից հետո. Ջալալ Հարությունյան. Irakanum.am
21:14 27/02/2021  |  ՄեկնաբանությունՄոտ ապագայում Օնիկ Գասպարյանին պաշտոնից ազատելը կդարձնի անհնար. Ռոբերտ Հայրապետյան
16:13 27/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՕնիկ Գասպարյանն ասել էր ամրանալ բնագծերում, նա տեղյակ չի եղել, որ դրանք հանձնվելու են. Կապանի քաղաքապետ
14:17 27/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլը՝ Օնիկին, ձեր ձայնը առել եմ, ձեզ փայ եմ տվել, ինչի եք ինձանից դժգոհ. դա է գրել Փաշինյանը

Генерал-майор Генрик Мурадян покинул пост замгубернатора Гегаркуника и присоединился к заявлению Генштаба ВС Армении 03/01/2021   17:53  |  Лента новостей
Заместитель губернатора Гегаркуникской области, бывший военный комиссар Армении генерал-майор Генрик Мурадян выступил с заявлением.
“Недальновидная политика властей Армении привела к тому, что режим бросил вызов Вооруженным силам Армении,  что значит поднять руку на святыню – Армянскую армию.Я как генерал, стоящий у истоков создания Армянской армии, не могу смириться со всем этим и позволить какое-либо посягательство на армию, тем более, со стороны властей”, - говорится в заявлении.
Мурадян сообщил, что с сегодняшнего дня покидает должность заместителя губернатора Ширакской области по вопросам ополчения,  присоединяется к заявлению Генштаба ВС и выражает поддержку начальнику Генштаба.