Հաշված ժամերի ընթացքում 1500 մարդ միացել է քաղբանտարկյալ Սաղաթելյանին անհապաղ ազատ արձակելու ստորագրահավաքին 03/01/2021   10:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սահմանադրական իրավունքի մասնագետ Գոհար Մելոյանը տեղեկացնում է.
«Երախտիքս եմ հայտնում շուրջ 1500 մեր հայրենակիցներին, ովքեր մասնակցեցին քաղբանտարկյալ Արա Սաղաթելյանին ապօրինի կալանքից անհապաղ ազատ արձակելու ստորագրահավաքին։
Ժամը 11:00-ից կրկին լինելու ենք նույն վայրում՝ Բաղրամյան պողոտայի Ազգային ժողովի հարակից հատվածում։
Խնդրում ենք միանալ մեր արդար պահանջին։
Իսկ ժամը 18:00-ին միանում ենք՝ հանուն պետականության փրկության և ի սատարում հայոց բանակի մեր շարունակվող պայքարին»։
11:21 25/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղբանտարկյալ Արա Սաղաթելյանին արգելվել է տեսակցել կնոջն ու երեխային. քննիչի որոշումն իրավաչափ չէ. փաստաբան

К сбору подписей за немедленное освобождение политзаключенного Ара Сагателяна в считанные часы присоединились 1500 человек 03/01/2021 10:47 | Лента новостей
Специалист по конституционному праву Гоар Мелоян выражает свою признательность 1500 нашим соотечественникам, которые приняли участие в сборе подписей за немедленное освобождение политзаключенного Ара Сагателяна.
“С 11:00 мы снова будем на том же месте, возле Национального Собрания на проспекте Баграмяна. Просим присоединиться к нашему справедливому требованию. А в 18:00 мы присоединяемся к нашей непрекращающейся борьбе за спасение государственности и в поддержку армянской армии”, - написала Гоар Мелоян.