Արցախի ԱԳՆ ղեկավար Դավիթ Բաբայանի հանդիպումը ՀՀ ԱԳ նախարար Արա Այվազյանի հետ 02/26/2021   14:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 25-ին աշխատանքային այցով Երևանում գտնվող Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արա Այվազյանի հետ։ Այս մասին հայտնում է Արցախի ԱԳՆ-ն։
Անդրադարձ է կատարվել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության հովանու ներքո ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը և դրա շուրջ ընթացող գործընթացներին, ինչպես նաև տարածաշրջանում տեղի ունեցող աշխարհաքաղաքական զարգացումներին։
Նախարարները քննարկել են մարդասիրական ոլորտի խնդիրներ։ Երկուստեք ընդգծվել է ադրբեջանական կողմում պահվող բոլոր ռազմագերիների և պատանդների՝ հնարավորինս արագ հայրենադարձման անհրաժեշտությունը՝ այս առումով անթույլատրելի համարելով գործընթացը խոչընդոտող ցանկացած քայլեր։
10:44 23/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄիայն քաղաքական բանակցված կարգավորումը, որը կորոշի Արցախի վերջնական կարգավիճակը, կարող է համարվել հակամարտության վերջնակետը․ ԱԳ նախարար
10:19 23/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱԳ նախարար Արա Այվազյանն ԱԺ-ում է
13:44 22/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրա Այվազյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցչին

Главы МИД Армении и Арцаха провели встречу в Ереване 02/26/2021   15:03  |  Лента новостей
Находящийся с рабочим визитом в Ереване министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян 25 февраля встретился с главой МИД Республики Армения Ара Айвазяном.
Как сообщает пресс-служба МИД Арцаха, стороны коснулись урегулирования азербайджано-карабахского конфликта под эгидой сопредседательства Минской группы ОБСЕ и связанных с ним процессов, а также геополитических развитий в регионе.
Министры обсудили также гуманитарные вопросы. Была подчеркнута необходимость скорейшего возвращения на родину всех военнопленных и заложников, находящихся на азербайджанской стороне, и указано на недопустимость шагов, препятствующих этому процессу.