Աննախադեպ իրավիճակ է. Երկրի հրամկազմը հայտարարում է, որ Նիկոլ Փաշինյանն ի վիճակի չէ ապահովել անվտանգությունը, պետք է ականջալուր լինենք. Արթուր Վանեցյան 02/25/2021   22:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երկրում աննախադեպ իրավիճակ է,երկրի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը եւ ողջ հրամկազմը հայտարարել են Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի մասին, հայտարարում են, որ Նիկոլ Փաշինյանն ի վիճակի չէ ապահովել երկրի անվտանգությունը եւ եթե ականջալուր չլինենք այդ մարդկանց՝ այս անգամ կկորցնենք Հայաստանը,- «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտարարել է «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Մարդիկ, որոնք կանգնած են մեր երկրի, մեր պետության պաշտպանության ակունքներում, ասում են, որ Նիկոլ Փաշինյանն ի վիճակի ապահովել երկրի անվտանգությունը, եթե ակնջալուր չլինենք այդ մարդկանց, գեներալների կոչերին, քայլեր չձեռնարկենք ՝կկորցնենք Հայաստանը»,- նշել է նա՝ հորդորելով բնակչությանը ոտքի կանգնել։
«Եթե չեն ուզում մեզ միանալ, թող դուրս գան ինքնաբուխ ակցիաների եւ ինքնակազմակերպվեն, իշխանությունը վերցնեն։ Մենք իշխանության կռիվ չենք անում, մենք ասում ենք, որ Նիկոլը պետք է գնա, որպեսզի մենք ունենանք Հայաստան, անվտանգ երկիր»,- Նշել է Ա.Վանեցյանը։
17:46 20/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱԱԾ-ում մարդկանց փոքր խումբ կա, որ կատարում է այս դավաճան իշխանությունների հրահանգները․ Վանեցյան
15:46 20/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆոյեմբերի 9-ից հետո թասիբ ունեցող յուրաքանչյուր մարդ ներողություն կխնդրեր, գլուխը կկախեր ու կգնար. Վանեցյան
08:31 04/02/2021  |  ՄամուլՎանեցյանի «Հայրենիք» կուսակցությունը նախապատրաստվում է ընտրությունների․ «Փաստ»
10:11 28/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՇրջադարձային հունվարի 28. Վանեցյան
10:17 23/01/2021  |  ՄամուլՀաղթել սեփական պարտությունը․ Արթուր Վանեցյան «Հրապարակ»
20:09 19/01/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՀՔԾ-ն կարճել է Արթուր Վանեցյանին առնչվող քրեական գործը. ԱԱԾ նախկին տնօրենի արարքներում բացակայում է հանցակազմը
10:00 19/01/2021  |  ՄամուլՀանրության գրեթե 100 տոկոսի մոտ կա կոնսենսուս, որ այս իշխանությունը պետք է օր առաջ հեռանա. Վանեցյան «Հրապարակ»
20:02 15/01/2021  |  Քաղաքացիական իրավունքՎանեցյանն ընդդեմ «ՀԺ»-ի. թերթը պետք է ապացուցի, որ Փաշինյանը չունի հոգեկան շեղումներ. փաստաբան

Ванецян призвал прислушаться к мнению Генштаба ВС Армении, потребовашего отставки Пашиняна 02/26/2021   09:33  |  Лента новостей
В стране сложилась беспрецедентная ситуация, заявил бывший директор Службы национальной безопасности, лидер партии "Отечество" Артур Ванецян в беседе с корреспондентом "ФактИнфо".
"В стране сложилась беспрецедентная ситуация. Начальник Генерального штаба Вооруженных сил и весь командный состав заговорили об отставке Никола Пашиняна, заявили о его неспособности обеспечить безопасность страны. Если мы не прислушаемся к их мнению, то на сей раз потеряем Армению", - сказал Артур Ванецян.
По его словам, "люди, которые стоят у истоков защиты нашего государства, заявляют, что Никол Пашинян не в состоянии обеспечить безопасность страны".
"Если не прислушаемся к мнению этих людей, к призывам генералов, не предпримем шагов, то потеряем Армению", - отметил он, призвав народ воспрять.
"Если они не хотят присоединиться к нам, то пусть выходят на стихийные акции и самоорганизуются и возьмут власть. Мы не за власть боремся. Мы говорим, что Никол должен уйти, чтобы у нас была Армении, безопасная страна", - отметил он.