Արցախում սակրավորական ջոկատները չպայթած զենք-զինամթերքի հայտնաբերման և վնասազերծման աշխատանքներ են նախատեսում.ԱԻՊԾ 02/25/2021   10:35  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունն իրազեկում է, որ այսօր սակրավորական ջոկատները չպայթած զենք-զինամթերքի հայտնաբերման և վնասազերծման աշխատանքներ են նախատեսում Մարտակերտ քաղաքի, ինչպես նաև Ճանկաթաղ և Մաղավուզ համայնքների մոտակայքում:
«Հումանիտար ականազերծման կենտրոն» հիմնադրամն պայթեցման աշխատանքներ է նախատեսում Մարտունի և Մարտակերտ քաղաքների, Ասկերանի շրջանի Այգեստան և Խնածախ համայնքների տարածքներում:
08:35 25/02/2021  |  ՄամուլՈւշագրավ զարգացումներ. ինչպես է որոշվել ռուսերենը Արցախում դարձնել պաշտոնական լեզու․ «Ժողովուրդ»
11:11 24/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՌուս-հայկական մարդասիրական արձագանքման կենտրոնից Արցախ է ուղևորվել 6 բեռնատար՝ բեռնված 50 տոննա շինանյութով
10:15 24/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում շարունակվում են չպայթած զենք-զինամթերքի հայտնաբերման և վնասազերծման աշխատանքները.ԱԻՊԾ
10:56 23/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄարտակերտ, Կարմիր Շուկա-Շոշ-Շուշի և Շուշի-Բերձոր ճանապարհահատվածներով տեղաշարժվում են նաև ադրբեջանական ավտոմեքենաներ. Արցախի նախագահի խոսնակ

Саперные отряды планируют обезвредить неразорвавшиеся боеприпасы в Мартакерте – ГСЧС Арцаха 02/25/2021   10:51  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Саперные отряды сегодня планируют поисковые и обезвреживающие работы неразорвавшихся боеприпасов в городе Мартакерте, а также на территории населенных пунктов Чанкатаг и Магавуз. Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха.
Фонд "Центр гуманитарного разминирования" планирует провести взрывные работы в городах Мартуни, Мартакерт, а так же на территории сел Айгестан и Хнацах Аскеранского района.
“Не поддавайтесь панике, если услышите звуки взрывов. Телефон для справок: 911”, - говорится в сообщении на странице ведомства в Facebook.