Բերման ենթարկելիս կոտրվել է ՀՅԴ-ական Ռազմիկ Արաբյանի ոտքը․ Ոստիկանությունում ծառայողական քննություն է նշանակվել 02/23/2021   15:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի հրաժարականի պահանջով իրականացված ակցիայի ժամանակ բերման ենթարկվելու ընթացքում կոտրվել է ՀՅԴ անդամ Ռազմիկ Արաբյանի ոտքը։
ՀՅԴ անդամ Գեղամ Մանուկյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցի ժամանակ ասաց, որ Ռազմիկ Արաբյանին բերման ենթարկելիս ոստիկանների բռնի ուժի հետևանքով կոտրվել է նրա ոտքը։ Այժմ Ռազմիկ Արաբյանը 8-րդ հիվանդանոցում է։
Անդրադառնալով ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանի վնասվածքներին՝ Գեղամ Մանուկյանը նշեց, որ Իշխան Սաղաթելյանը հրաժարվել է դիմել բժշկի․ «Քթի վնասվածք է ստացել, արյուն է եկել»,-ասաց Մանուկյանը։
Հարցին՝ պատրաստվու՞մ են քաղաքացիների նկատմամաբ ոստիկանների կիրառած անհանաչափ ուժի վերաբերյալ հանցագործության մասին հաղորդում ներկայացնել, Գեղամ Մանուկյանն ասաց․ «Դեռ քննարկում ենք, հայտնի չէ, բայց այսօրվա ոստիկանական բռնությունները չպետք է անպատասխան մնան»։
Ոստիկանությունից «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին, որ ՀՅԴ-ական գործիչներ Իշխան Սաղաթելյանի և Ռազմիկ Արաբյանին վնասվածքներ պատճառելու դեպքի առնչությամբ ոստիկանությունում նշանակվել է ծառայողական քննություն։
13:32 23/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը դուրս եկավ կառավարական շենքից. քաղաքացիները դիմավորեցին «Նիկոլ, դավաճան» վանկարկումներով

Члену АРФД сломали ногу при задержании: в Полиции Армении назначено служебное расследование 02/23/2021 16:03 | Лента новостей
Члену АРФ “Дашнакцутюн” Размик Арабян сломали ногу при попытке подвергнуть приводу в ходе акции с требованием отставки Пашиняна с поста премьера Армении.
Как сообщил “ФактИнфо” член АРФД Гегам Манукян, из-за производства полицейскими жесткого задержания Арабян сломал ногу. В настоящее время его перевозят в 8-ю больницу.
Что касается травм, полученных Ишханом Сагателяном, Гега Манукян сообщил, что Сагателян не стал обращаться к врачу. “Он получил травму носа, пошла кровь”, - рассказал Манукян.
Комментируя возможность подачи заявления о преступлении в связи с несоразмерным применением полицейскими силы, Гегам Манукян заявил, что они пока обсуждают, но сегодняшние бесчинства Полиции не должны остаться без последствий.
Как сообщили “ФактИнфо” в Полиции, по факту причинения телесных повреждений представителям АРФД Ишхану Сагателяну и Размику Арабяну в ведомстве назначено служебное расследование.