Պատանդառությունը կամաց-կամաց դառնում են գլխացավանք Ադրբեջանի համար. Արա Այվազյան 02/23/2021   13:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայ ռազմագերիների հարցը նախկինի պես շուրջօրյա ռեժիմով շարունակում է մնալ արտաքին գործերի նախարարության տեսադաշտում,- վստահեցրել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար  Արա Այվազյանը:
Ինչպես ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել էր Արա Այվազյանն այսօր այցելել էր ԱԺ՝ մասնակցելու տարածարջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստին։Ընդ որում՝ նիստը տեղի է ունեցել դռնփակ։
Հանձնաժողովի նիստի ավարտին նախարարը շատ կարճ պատասխանել է գերիների վերաբերյալ լրագրողների հարցերին՝ նշելով, որ հարցը 24 ժամ գտնվում է  իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում։
«Միջգերատեսչական հանձնախումբն աշխատում է բոլոր ուղղություններով, միջազգային ճնշումը հետզհետե աճում է: Ինչպես և ենթադրում էի՝ գերիների հայրենադարձության համար արհեստական խոչընդոտներ ստեղծելու Ադրբեջանի քաղաքականությունը, պատանդառությունը կամաց-կամաց դառնում են գլխացավանք Ադրբեջանի համար: Եվ մենք լիահույս ենք, որ Ադրբեջանը կհրաժարվի այդ պատանդառության քաղաքականությունից և անհապաղ դրական լուծում կտա հումանիտար այս կարևորագույն հարցին»,- լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Արա Այվազյանը։
21:05 08/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակի պատասխանն Ադրբեջանի նախագահի՝ Խաթայի շրջանում արած հայտարարությունների վերաբերյալ հարցին
20:10 06/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱԳ նախարարի տեղակալն ընդունեց Գվատեմալայի պատվիրակությանը
19:40 03/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանի և Արցախի ԱԳ նախարարներին
19:44 02/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպել է Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության արտաքին գործերի և արտագաղթյալների նախարար Այման Սաֆադիի հետ (տեսանյութ)
20:52 07/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԳ նախարարը մասնակցել է «ԱլԳ-ն կապելով Կայուն Զարգացման 2030 օրակարգի հետ. Ինչպե՞ս հասցեագրել դիմակայունությունը» խորագրով քննարկմանը (տեսանյութ)

Политика Азербайджана по созданию препятствий к возвращению армянских пленных становится головной болью для самого Баку – Айвазян 02/23/2021   15:11  |  Лента новостей
Политика Азербайджана по созданию искусственных препятствий в процессе возвращения армянских пленных постепенно становится головной болью для Баку, сказал во вторник журналистам в парламенте министр иностранных дел Армении Ара Айвазян.
Как уже ранее сообщило “ФактИнфо”, Ара Айвзян сегодня посетил НС для участия в заседании постоянной комиссии по региональным вопросам и вопросам евразийской интеграции. Заседание проходило за закрытыми дверями.
По окончании заседания министр коротко ответил на вопросы журналистов о пленных, отметив, что вопрос возвращения пленных в круглосуточном режиме продолжает находиться в центре внимания властей.
“Межведомственная комиссия работает по всем направлениям. Международное давление постепенно нарастает. Как и предполагалось, политика Азербайджана по созданию искусственных препятствий для возвращения пленных постепенно становится головной болью для самого Азербайджана. Мы надеемся, что Азербайджан откажется от политики удержания заложников и немедленно даст положительное решение этому важнейшему гуманитарному вопросу”, - сказал Ара Айвазян.