Բերման ենթարկեցին Իշխան Սաղաթելյանին, Գեղամ Մանուկյանին, Բագրատ Եսայանին 02/23/2021 12:26 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը նախօրեին անհնազանդության երթի ժամանակ հայտնել էր, թե տեղեկություն կա, որ վարչապետն այսօր 11։30 կառավարության 3-րդ մասնաշենքում է լինելու։ Կոչ արեց միանալ բողոքն ու զայրույթը հայտնել։
«Այդ անձը մեր երկրում և քաղաքում տեղաշարժվելու իրավունք չունի։ եկեք կառավարության երրորդ մասնաշենքի երկու մուտքերի մոտ՝ թույլ չտալու այդ խելագարի ազատ շարժը մեր մայրաքաղաքում»,- հայտարարել էր Սաղաթելյանը։
Ոստիկանությունը կրկին անցավ բռնի գործողության։ Նրանք խաղաղ ակցիայի մասնակիցներին սկսեցին բերման ենթարկել՝ բռնի ուժի կիրառմամբ։
Պաշտոնական տվյալներով 25 անձ է բերման ենթարկվել։ Իրավիճակը լարված էր։ Բերման էին ենթարկում ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանին, վերջինս դիմադրում էր, ու անգամ փորձեց փախչել, նրան ԱԱԾ աշխատակիցները բռնեցին ու չնշեցին, թե ինչ հիմքով են բերման ենթարկում։
Հրմշտոցի ժամանակ քաղաքացիները խնդրեցին զգույց լինել, որովհետև բերման ենթարկվողը արնահոսում էր։ ԱԱԾ աշխատակիցները բերման ենթարկեցին նաև Բագրատ Եսայանին, Գեղամ Մանուկյանին, նրանք պարզապես կանգնած էին Մելիք Ադամյան փողոցի հարակից տարածքում։

Полиция подвергала приводу представителей АРФ “Дашнакцутюн 02/23/2021   12:46
В ходе сегодняшней акции протеста в Ереване приводу были подвергнуты политические деятели, сообщает корреспондент “ФактИнфо”.
В ходе вчерашнего марша неповиновения представитель АРФД Ишхан Сагателян заявил, что есть сведения, что премьер сегодня в 11:30 планирует посетить третий корпус здания правительства.
“Призываю отправиться туда и выразить наш общий протест и гнев. Этот человек не имеет права передвигаться по стране и городу. Будьте у третьего корпуса, чтобы не позволить этому безумцу свободно передвигаться по нашей столице”, - сказал Сагателян.
Полицейские начали жесткие задержания участников мирной акции.
По официальным данным, в полицейские отделения доставлены 25 участников акции. Ситуация накалилась. В эти минуты задерживают представителя Верховного органа АРФД Ишхана Сагателяна. Последний оказал сопротивление и даже попытался вырваться из рук силовиков, однако сотрудники СНБ вновь схватили его, при этом не указав оснований для его привода.
Сотрудники СНБ также забрали Баграта Есаяна, Гегама Манукяна. Они всего лишь стояли на территории, прилегающей к улице Мелика Адамяна.