Ոստիկանության և ԱԱԾ մեծաթիվ ուժերը կենդանի շղթայի միջոցով փակել են կառավարության երրորդ մասնաշենք տանող հնարավոր բոլոր ճանապարհները 02/23/2021 11:22 | ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող քաղաքացիները Կառավարության երրորդ մասնաշենքի մոտ դեռ չեն էլ հավաքվել, բայց Հանրապետության Հրապարակի մետրոյին կից այգու ողջ երկայնքով աննախադեպ ոստիկանական ու ԱԱԾ ուժերով պատ է կանգնեցվել։
Հիշեցնենք, որ քաղաքացիները այստեղ իրականացնելու են անհնազանդության ակցիաներ։
Երրորդ մասնաշենքին ու Կառավարության շենքին հարող հատվածը ճանապարհային ոստիկանության ուժերի կողմից փակ է մեքենայով մուտք գործելու համար, հնարավոր չէ մոտենալ երրորդ մասնաշենքին հարող փողոցներ, քաղաքացիներն անգամ ոտքով չեն կարող տարածքով անցնել՝ ոստիկանության մեծաթիվ ուժերը կենդանի շղթայի միջոցով սահմանազատել են կառավարության երրորդ մասնաշենք բերող հնարավոր բոլոր ճանապարհները։
ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Գեղամ Մանուկյանն էլ լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ երեկվա հայտարարությունից հետո վարչապետը պատկերացրել է, որ իր ազատ տեղաշարժը կազմակերպելու համար պետք է ոստիկանական համակարգի կեսին հավաքի Երևանի կենտրոնում ու շրջափակի հսկայական տարածքներ։
ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը նախօրեին անհնազանդության երթի ժամանակ հայտնել էր, թե տեղեկություն կա, որ վարչապետն այսօր 11։30 կառավարության 3-րդ մասնաշենքում է լինելու։
«Կոչ եմ անում ներկա գտնվել, մեր բողոքն ու զայրույթը հայտնել։ Այդ անձը մեր երկրում և քաղաքում տեղաշարժվելու իրավունք չունի։ եկեք կառավարության երրորդ մասնաշենքի երկու մուտքերի մոտ՝ թույլ չտալու այդ խելագարի ազատ շարժը մեր մայրաքաղաքում»,- ասել էր Սաղաթելյանը։

Крупные силы Полиции перекрыли все подступы к одному из зданий правительства Армении 02/23/2021   11:39  |  Лента новостей
Беспрецедентные силы Полиции и Службы национальной безопасности Армении стянуты к третьему корпусу здания правительства перед акцией граждан, требующих отставки Никола Пашиняна с поста премьер страны.
Напомним, граждане планировали там провести акции неповиновения.
Силы Дорожной полиции перекрыли подступы к третьему корпусу и зданию правительства. Крупные силы Полиции выстроились в плотный кордон, перекрыв все возможные пути, ведущие к третьему корпусу.
Как отметил представитель Верховного органа АРФ “Дашнакцутюн” Гегам Манукян в беседе с журналистами, после вчерашнего заявления премьер представил, что для его свободного придется стянуть половину представителей системы Полиции в центр Еревана и заблокировать громадные участки.
В ходе вчерашнего марша неповиновения представитель АРФД Ишхан Сагателян заявил, что есть сведения, что премьер сегодня в 11:30 планирует посетить третий корпус здания правительства.
“Призываю отправиться туда и выразить наш общий протест и гнев. Этот человек не имеет права передвигаться по стране и городу. Будьте у третьего корпуса, чтобы не позволить этому безумцу свободно передвигаться по нашей столице”, - сказал Сагателян.