Փետրվարի 20-ին և 20-ի լույս 21-ի գիշերը հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում է ձյուն 02/19/2021 14:27 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Սև ծովի շրջաններից ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված փետրվարի 20-ին և 20-ի լույս 21-ի գիշերը հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում է ձյուն, առանձին վայրերում զգալի, լեռնային գոտիներում և լեռնանցքներում բուք։ Գիշերը և առավոտյան հանրապետության բոլոր ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց։
Հանրապետության տարածքում՝ փետրվարի 19-ի ցերեկը առանձին շրջաններում, 20-ին, 21-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում, 21-ի ցերեկը Սյունիքում և Արցախում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է ձյուն։ Փետրվարի 22-24-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 5-10մ/վրկ: Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 21-22-ին գիշերը աստիճանաբար կնվազի 7-9 աստիճանով։
Փետրվարի 19-ի ցերեկը դադարներով սպասվում է թույլ ձյուն։ Փետրվարի 20-ին, 21-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է ձյուն, 21-ի ցերեկը, 22-24-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Снег, метель, гололед: синоптики рассказали о погоде в Армении на ближайшие дни 02/19/2021 15:01 | Информационная платформа
В связи с проникновением циклона из Черного моря 20 февраля и в ночь с 20 на 21 февраля на всей территории республики ожидается снег, местами осадки будут обильными, в горных районах и на перевалах - метель. Ночью и утром на всех дорогах республики ожидается гололед. Об этом сообщает МЧС Армении.
Снег ожидается и сегодня днем в отдельных регионах, а также в большинстве регионов завтра и ночью 21 февраля и время от времени днем 21 февраля в Сюнике и в Арцахе. 22-24 февраля осадков не предвидится. Ветер юго-западный, с порывами до 5-10 метров в секунду.
В ночь на 22-е февраля температура воздуха постепенно понизится на 7-9 градусов.
Днем 19 февраля в Ереване ожидается слабый снег. 20 февраля, в ночь на 21-е февраля, время от времени будет идти снег. Днем 21 февраля и 22-24 февраля установится погода без осадков.