Ապացույց, թե ինչպես են թուրքերը «գուլյատ» լինելով Շուշին «գրավել» (տեսանյութ) 02/17/2021 13:23 | ԼՐԱՀՈՍ
«Հայոց ազգային գվարդիա» ՀԿ-ի ղեկավար, ազատամարտիկ Արշակ Զաքարյանը ինչպես և խոստացել էր, ներկայացրել է ապացույց, թե ինչպես են թուրքերը Շուշին «գրավել»։ Զաքարյանը տեսանյութ է հրապարակել ու ներկայացրել մի փոքրիկ հատված, թե ինչպես են մեր հատուկ ջոկատային հետախույզները հայտնաբերում թուրքերի՝ դեպի Շուշի շարժվող 1500 հոգանոց խումբը։
«Հատուկ ջոկատային հետախույզները պարբերաբար հայտնում են նրանց կոնկրետ կոորդինատները, որպեսզի նրանց ոչնչացնեն մեր հրետանիով (իմիջայլոց տղերքը հենց այդ առաջադրանքով հատուկ գնացել էին իրենց կյանքը վտանգելով մտել վտանգավոր զոնա) ու մի երկու ժամ զարմացած ու զայրացած սպասում, թե ինչպես են անարգել, «գուլյատ» լինելով գալիս հասնում իրենց, առանց ոչ մի կրակոց մինչև Շուշիի մատույցները: Առնվազն 2 ժամից ավել անընդհատ տրվող ճշգրիտ կոորդինատներով շարժը մի զալպով կարելի էր վերացնել: Ինչու՞ և ում հրամանով դա չէր արվում: Պատասխանատուները պատասխան կտան դատարանում Հայ Դատի առջև»,-ասում է Զաքարյանն ու խոստանում, որ ամբողջ և մանրամասն տեսանյութը կտեղադրի առաջիկայում։

Опубликованы кадры продвижения 1,5-тысячного турецкого отряда к Шуши (ВИДЕО) 02/17/2021   14:02  |  Лента новостей
Глава общественной организации “Армянская национальная гвардия”, азатамартик Аршак Закарян опубликовал  небольшой фрагмент видео, как наши спецназовцы засекли турецкий отряд численностью около 1.5 тыс. человек, направляющийся в Шуши.
"Вот лишь небольшой фрагмент, как отряд наших спецназовцев обнаружил группу из 1500 турок, продвигающуюся к Шуши. Они регулярно сообщают их конкретные координаты, чтобы уничтожить их одним артиллерийским ударом (кстати, ребята специально отправились в эту опасную зону именно с этим поручением) и, удивленные и разгневанные, около двух часов наблюдали, как беспрепятственно, прогулочным шагом они без единого выстрела добрались до подступов к Шуши", - написал Аршак Закарян.
Он отметил, что за 2 часа при непрерывно корректируемых координатах вражеский отряд можно было ликвидировать одним залпом.
"Почему и по чьему приказу этого не было сделано?", - задается вопросом Закарян. Он подчеркнул, что виновные ответят  в суде, предстанут перед "Армянским судом". Закарян пообещал в ближайшее время выложить более подробное видео.  Он отметил, что “Шуши был сдан, и те, кто сдал его, предстанут перед Армянским судом”.
09:25 22/01/2021  |  Интервью"Каждый камень в Шуши армянский": экс-мэр города ответил Пашиняну
16:01 18/12/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Сведений о попавших в окружение в Арцахе резервистах из Ширака пока нет – глава общины Сарапат