ՀՀԿ-ն չառաջադրեց Կարեն Կարապետյանի թեկնածությունը վարչապետի պաշտոնում և մայիսի 01-ին չքվեարկեց Նիկոլ Փաշինյանի օգտին.Մարուքյան 02/16/2021   16:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը երեկ նաև հայտարարեց, որ իշխանությունը նա հանձնել է Կարեն Կարապետյանին, այլ ոչ թե Նիկոլ Փաշինյանին։ Ֆեյսբուքում գրել է ԼՀԿ ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը.
«Ես, որպես 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր, հիշում եմ, որ «Հանրապետական» խմբակցությունը չառաջադրեց Կարեն Կարապետյանի թեկնածությունը վարչապետի պաշտոնում և մայիսի 01-ին չքվեարկեց Նիկոլ Փաշինյանի օգտին։
2018թ. մայիսի 08-ի ընտրությանը «Հանրապետականը» կրկին չառաջադրեց Կարեն Կարապետյանի թեկնածությունը վարչապետի պաշտոնում, այլ փոխարենը՝ «Հանրապետական» խմբակցության մի խումբ պատգամավորների, «Ծառուկյան», «Ելք», «ՀՅԴ» խմբակցությունների քվեարկությամբ վարչապետ ընտրվեց Նիկոլ Փաշինյանը։
Եվ ըստ այդմ՝ Հայաստանում իշխանությունը փոխանցվեց Նիկոլ Փաշինյանին»,-գրել է Մարուքյանը։
10:49 09/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄարդիկ ուզում են իմանալ՝ պատերազմի ժամանակ ինչպես է տապալվել զորահավաքային համակարգը․ Էդմոն Մարուքյան
15:58 08/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀրաժարականի հարցը փորձ է արվել շրջանցել արտահերթ ընտրությունների թեմայով, հիմա էլ այդ հարցը փակվում է նույն թեմայով․ Մարուքյան
15:52 01/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԴեպի ռուսական տարբեր քաղաքներ ավիատոմսերի գները բազմապատիկ աճելու վերաբերյալ խնդրով այսօր դիմել եմ ՏՄՊՊՀ նախագահին. Մարուքյան

РПА в 2018 году не выдвинула кандидатуру Карена Карапетяна на пост премьер-министра Армении – Марукян 02/16/2021   16:34  |  Комментарий
Лидер партии “Просвещенная Армения”, глава одноименной парламентской фракции Эдмон Марукян прокомментировал вчерашнее заявление третьего президента РА Сержа Саргсяна о том, что он передал власть Карену Карапетяну, а не Николу Пашиняну.
“Я как депутат шестого созыва Национального собрания помню, как фракция Республиканской партии не выдвинула кандидатуру Карена Карапетяна на пост премьер-министра и 1 мая не проголосовала в пользу Никола Пашиняна. 8 мая 2018 года РПА вновь не выдвинула кандидатуру Карена Карапетяна на пост премьера. Вместо этого по итогам голосования с участием группы депутатов от фракции РПА, фракций “Царукян”, “Елк” и АРФД Никол Пашиняна был избран премьер-министром. Исходя из этого, власть в Армении была передана Николу Пашиняну”, - написал Марукян.