Յուրի Խաչատուրովի ինքնազգացողությունը վատացել է.դատական նիստը հետաձգվեց 02/16/2021   14:52  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ նախկին պետ Յուրի Խաչատուրովի ինքնազգացողությունը վատացել է։ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստի ընդմիջման ավարտից հետո այս մասին հայտնեց նախագահող դատավոր Աննա Դանիբեկյանը։
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ ընդմիջման ընթացքում դատարան է ժամանել Շտապօգնության ավտոմեքենա՝ Խաչատուրովին բժշկական օգնություն ցուցաբերելու համար։
Նշենք, որ մինչ այդ պաշտպանը միջնորդություն է ներկայացրել՝ Յուրի Խաչատուրովի առողջական վիճակի հետ կապված, ինչը քննարկվել է դռնփակ կարգով։
Հաշվի առնելով Խաչատուրովի առողջական վիճակը՝ դատարանը որոշեց հետաձգել դատական նիստը։ Հաջորդ դատական նիստը նշանակվել է փետրվարի 23-ին՝ ժամը 13։00-ին։
13:43 16/02/2021  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըՌոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով նիստն ընթանում է դռնփակ. միջնորդություն է ներկայացվել դատարան՝ Խաչատուրովի առողջական վիճակի վերաբերյալ

Самочувствие Хачатурова ухудшилось: суд в Ереване отложил слушания 02/16/2021   15:07  |  Суд по делу второго президента РА
Самочувствие бывшего начальника Генштаба ВС Армении, экс-генсека ОДКБ Юрия Хачатурова ухудшилось, сообщила после перерыва в ходе сегодняшнего заседания суда по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и трех бывших высокопоставленных чиновников судья Анна Данибекян.
Как передает корреспондент “ФактИнфо”, в перерыве заседания в суд прибыла бригада врачей “Скорой помощи” для оказания медпомощи Хачатурову.
Отметим, что до этого адвокат подал ходатайство в связи с состоянием здоровья Хачатурова, которое рассматривалось за закрытыми дверями.
С учетом состояния здоровья Хачатурова, суд принял решение отложить слушания. Следующее заседание суда назначено на 13:00 23 февраля.