Նիկոլ Փաշինյանի աջակիցների կողմից իրականացվող ակցիայի ընթացքում ծեծկռտուքի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում 02/16/2021 16:34 | ԼՐԱՀՈՍ
Գյումրիում Նիկոլ Փաշինյանի աջակիցների կողմից իրականացվող ակցիայի ժամանակ տեղի ունեցած ծեծկռտուքի առթիվ ոստիկանությունում նյութեր են նախապատրաստվում։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվության վարչությունից։
Հիշեցնենք, որ երեկ Գյումրու Վարդանանց հրապարակում ակցիա է իրականացվել՝ ի աջակցություն Նիկոլ Փաշինյանի, որը կազմակերպել էր «Իմ Գյումրի» քաղաքացիական նախաձեռնությունը։ Հավաքի ժամանակ մի քաղաքացի ձու էր նետել կազմակերպիչներից մեկի ուղղությամբ, ինչն էլ վիճաբանության և ծեծկռտուքի պատճառ է դարձել։ Հավաքի մասնակիցները հետապնդել են քաղաքացուն և ծեծի ենթարկել նրան։

Полиция Армении готовит материалы в связи с потасовкой в ходе акции сторонников Пашиняна 02/16/2021 17:06
Полиция Армении готовит материалы в связи с потасовкой, произошедшей в ходе акции сторонников Никола Пашиняна в Гюмри. Информацию "ФактИнфо" подтвердили в информационном управлении Полиции.
На площади Вардананца в Гюмри вчера прошла акция в поддержку Никола Пашиняна, которую организовала гражданская инициатива "Мой Гюмри". Во время акции некий гражданин бросил яйцо в сторону одного из организаторов мероприятия, что и послужило причиной конфликта и потасовки. Участники акции погнались за гражданином и избили его.