Netflix-ի համար Հայաստանի ստարտափ էկոհամակարգի մասին պատմող 10-12 մասանոց ֆիլմ կնկարահանվի 02/12/2021 11:00 | ԼՐԱՀՈՍ
Հեղինակավոր կինոհեռարձակող Netflix-ի համար Հայաստանի ստարտափ էկոհամակարգի մասին պատմող 10-12 մասանոց ֆիլմ կնկարահանվի: Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Հայաստանի Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը, նշելով, որ ծրագրի հեղինակներ Ռաֆայել Թադևոսյանի և Արթուր Ալոյանի հետ քննարկել է նախագիծը:
«Հեղինակավոր կինոհեռարձակող Netflix-ի համար Հայաստանի ստարտափ էկոհամակարգի մասին պատմող ծրագրի հեղինակներ Ռաֆայել Թադևոսյանի և Արթուր Ալոյանի հետ քննարկեցինք նախագիծը, կատարված աշխատանքները, առաջիկա ծրագրերը և համագործակցության հնարավորությունները»,- գրել է նախարարը:
«Musk Factor» 10-12 մասանոց ֆիլմը պատմելու է չորս տղաների մասին, ովքեր անիրական թվացող գաղափարից հասնում են անհավանական հաջողության՝ օգտագործելով արհեստական բանականության հնարավորությունները։
«Նախագիծը թույլ կտա աշխարհին ներկայացնել Հայաստանի տեխնոլոգիական հնարավորությունները: Ի դեպ, նախագծի ստեղծագործական թիմի ոգեշնչման աղբյուրը Կարեն Վարդանյանն է»,- նշել է Արշակյանը:
Ֆիլմի աշխատանքներում նախատեսվում է ներգրավել համահայկական ներուժը՝ տեխնիկական և ստեղծագործական թիմում ներառելով աշխարհի տարբեր երկրներում հաջողությունների հասած հայերի։

О технологических возможностях Армении расскажут в кинопроекте для Netflix: Аршакян встретился с авторами идеи 02/12/2021   11:46  |  Лента новостей
Mинистр высокотехнологичной промышленности Армении Акоп Аршакян встретился с авторами фильма для всемирно известного кинопроката Netflix, рассказывающего о стартап-экосистеме Армении.
Авторы идея – Рафаeл Тадевосян и Артур Алоян. Министр сообщил, что обсудил с ними проект, проделанную работу, предстоящие планы и возможности сотрудничества.
Фильм Musk factor, состоящий из 10-12 частей, повествует об истории четырех парней, которые достигают невероятных успехов, используя возможности искусственного интеллекта.
"Проект позволит представить миру технологические возможности Армении. Кстати, источником вдохновения для творческой команды стал покойный Карен Варданян", - написал Акоп Аршакян.
По словам министра, при работе над фильмом планируется привлечь весь потенциал армянства. «В команду войдут армяне всего мира, достигшие успехов в творческой и технологической сферах», - написал он.