ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ 02/10/2021 10:05 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Փետրվարի 10-ին՝ ժամը 14։00-ից 18։00-ն, Վանաձոր-Ալավերդի-Վրաստանի սահման (Մ6) միջպետական ավտոճանապարհի Ախթալա-Նեղոց ճանապարհահատվածը, ժայռապայթեցման և քարաթափման աշխատանքներով պայմանավորված, փակ է լինելու։ Երթևեկության համար շրջանցիկ ճանապարհ չի սահմանվում։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տրանսպորտային միջոցների համար․ ռուսական կողմում կա մոտ 350 կուտակված բեռնատար ավտոմեքենա:

В МЧС Армении рассказали о ситуации на дорогах республики 02/10/2021   10:11  |  Информационная платформа
Движение по некоторым трассам в Армении перекрыто, сообщает Министерство по чрезвычайным ситуациям республики, приводя данные на 10-е февраля.
Проезд грузовиков с прицепом по перевалу Варденяц затруднен. По-прежнему закрыты дороги, ведущие к крепости Амберд и озеру Кари Лич в Арагацотнской области.
10 февраля с 14:00 до 18:00 с целью проведения ряда дорожных работ будет закрыт участок Ахтала-Нехоц межгосударственной трассы Ванадзор - Алаверди - граница Грузии. Объездных путей не предусмотрено.
По данным департамента по чрезвычайным ситуациям МВД Грузии и Центра кризисного управления МЧС России по Северной Осетии, трасса Степанцминда-Ларс открыта для проезда всех видов транспорта. На российской стороне скопилось 350 фур.