Փաշինյանը տիրապետում է գաղտնի սոցհարցումների արդյունքներին. Քոչարյանի վարկանիշն իրենից բարձր է. Արմեն Բադալյան 02/10/2021 15:50 | ԼՐԱՀՈՍ
Եթե վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը վստահ լիներ, որ ինքը հաղթելու է ընտրություններում հաստատ կգնար այդ քայլին, ու դրանով ցույց կտար, որ տեսեք ես ավելի լեգիտիմ եմ և ՀՀ 2-րդ նախագահն իրենից ոչինչ չի ներկայացնում, «Փաստինֆո»-եթերում ասել է քաղտեխնոլոգ Արմեն Բադալյանը՝ նշելով, որ արտահերթ ընտրություններից հրաժարվելը վկայում է, որ Փաշինյանն ունի փակ սոցհարցումների արդյունքները, որոնց համաձայն Ռոբերտ Քոչարյանն իրենից բարձր վարկանիշ ունի։
Բացի այդ, ըստ քաղտեխնոլոգի, գործող վարչապետն արտաքին աջակցություն ՌԴ-ից չունի, իսկ Քոչարյանը վայելում է ռուսական աջակցություն։ «Սրան էլ գումարած ՀՀ 2-րդ նախագահը ոչ միայն անվտանգության առումով, այլ նաև հայ-ռուսական հարաբերությունների առումով է ընկալվում որպես դրական, իսկ դրանով նրա կերպարը շահում է»,- նշել է փորձագետը։
Բանախոսն անդրադարձել է նաև Հայաստանի ներքաղաքական դաշտում և ընդդիմության մեջ լիդերության պայքարի գործընթացներում հատկապես Սերժ Սարգսյանի դերին ու նշանակությանը։

"Рейтинг Кочаряна выше": политтехнолог порассуждал о причинах отказа Пашиняна от досрочных выборов 02/10/2021   16:30  |  Интервью
Если бы премьер-министр Армении Никол Пашинян был уверен в том, что он одержит победу на выборах, то определенно пошел бы на этот шаг и тем самым показал бы, что он легитимен, а второй президент РА из себя ничего не представляет. Такое мнение в эфире “ФактИнфо” высказал политтехнолог Армен Бадалян, отметив, что отказ от досрочных выборов свидетельствует о том, что Пашинян располагает результатами закрытых опросов, согласно которым рейтинг Роберта Кочаряна выше, чем его рейтинг.
Кроме того, по мнению политтехнолога, действующий премьер, в отличие от Кочаряна, не обладает поддержкой РФ.”В придачу к этому второй президент РА не только в плане безопасности, но и в контексте армяно-российских отношений воспринимается положительно, а от этого его имидж только выигрывает”, - сказал эксперт.