Ռուբեն Հայրապետյանի նկատմամբ ուղղորդված քրեաքաղաքական հանձնարարականների շքերթը շարունակվում է. Մակինյան 02/10/2021 15:01 | Մեկնաբանություն
Մեր հավաստի տեղեկությունների համաձայն` հիմա էլ ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունն է լծվել Հայրապետյանների գույքի օրինականության ծագումնաբանությունը պարզելուն։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Ռուբեն Հայրապետյանի պաշտպան Ամրամ Մակինյանը։
«Ռուբեն Հայրապետյանի նկատմամբ ուղղորդված քրեաքաղաքական հանձնարարականների շքերթը շարունակվում է…
Մեր հավաստի տեղեկությունների համաձայն` հիմա էլ ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունն է լծվել Հայրապետյանների գույքի օրինականության ծագումնաբանությունը պարզելուն, ուստի օգտվելով առիթից` որպես Ռուբեն Հայրապետյանի իրավունքների և օրինական շահերի պաշտպան, հիշյալ վարույթով զբաղվող դատախազ Ա.Սարգսյանին միջնորդում եմ.
1. Խորությամբ` սկսած 1980 ականների կեսերից ուսումնասիրել Հայրապետյանների ընտանիքի կողմից տասնամյակներ շարունակ իրականացված ձեռնարկատիրական գործունեությունը,
2. Պարզել և նաև պարտադիր հրապարակային ներկայացնել, թե մինչ օրս Հայրապետյանների ընտանիքին պատկանող ընկերությունների կողմից որքան հարկ է վճարվել պետական բյուջե,
3. Որքան շահաբաժին են ստացել Հայրապետյաններն օրինական ձեռնարկատիրական գործունեությունից,
4. Ընդհանուր առմամբ քանի անձ է աշխատել Հայրապետյանների ընկերություններում,
5. Որքան աշխատավարձ են ստացել այդ անձինք,
6. Որքան գումար է տրամադրվել բարեգործական նպատակներով և այլն…
Ակնհայտ է, որ այս հարցերից որևէ մեկի պարզելն ու հրապարակայնացնելը ձեռնտու չէ քաղաքական իշխանությանը և դա է պատճառներից մեկը, որ դատախազությունն ի թիվս այլնի` ձեռնամուխ է եղել ոչ թե իմ նշած հարցերի պարզմանը, այլ Ռուբեն Հայրապետյանի աշխատավարձի չափը պարզելուն և դրանից ելնելով` քաղաքական իշխանությունների համար իբրև <<գործ անելու>> կեղծ օրակարգ ստեղծելուն…
Պարզ ասում եմ` իզուր ջանքեր են, թե գույքն է օրինական, թե եկամուտները… իսկ օրակարգը` կեղծ…
Եվ վերջում` արժե, որ հիշեցնեմ Աստծո 10-րդ պատվիրանի մասին. ո՛չ քո մերձավորի տան, ո՛չ նրա ագարակի վրա աչք մի՛ ունեցիր…»,- գրել է Մակինյանը։

Парад криминально-политических поручений против Рубена Айрапетяна продолжается - адвокат 02/10/2021   16:14  |  Комментарий
Парад криминально-политических поручений против Рубена Айрапетяна продолжается, заявил адвокат Амрам Макинян, представляющий интересы бывшего президента ФФА, бывшего депутата НС Рубена Айрапетяна. Запись Макиняна приводим  ниже:
"По нашим достоверным сведениям, теперь Управление по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры РА взялось за выяснение законности  происхождения имущества Айрапетяна, поэтому, пользуясь случаем, я как защитник прав и законных интересов Рубена Айрапетяна ходатайствую перед прокурором А.Саркисяном, в ведении которого находится данное дело:
1. Глубоко, начная с середины 1980-х годов, изучить осуществленную на протяжении десятилетий предпринимательскую деятельность семьи Айрапетянов,
2. Выяснить и в обязательном порядке публично представить размер налогов, уплаченных по сей день принадлежащими семье Айрапетянов компаниями в госбюджет,
3. Прибыль, вырученную Айрапетянами от законной предпринимательской деятельности,
4. Общее число людей, работавших в компаниях Айрапетянов,
5. Размер полученной ими зарплаты,
6. Сколько денег было предоставлено в благотворительных целях.
Очевидно, что выяснение и разглашение ни одного из этих вопросов  – не в интересах политических властей, и именно в этом одна из причин, по которой прокуратура в числе прочего занята не прояснением затронутых мной вопросов, а установлением размера зарплаты Айрапетяна и, исходя из этого, формированием фиктивной повестки ”ведения дела” для политической власти…
Прямо говорю: это тщетные усилия. Законными являются как доходы, так и имущество. А повестка – фиктивная.
И в конце стоит напомнить о 10-й Заповеди: “Не желай дома ближнего твоего… ничего, что у ближнего твоего””.
15:27 30/07/2020  |  Лента новостейАдвокат сообщил о прекращении розыска Рубена Айрапетяна в РФ
09:22 29/05/2020  |  Актуальная темаСуд удовлетворил ходатайство об аресте Рубена Айрапетяна и ещё 4 лиц