Կայացել է ՀՀ, ՌԴ և ԱՀ եռակողմ աշխատանքային խմբի երկաթուղային, ավտոտրանսպորտային և համակցված փոխադրումների հարցերով փորձագիտական ենթախմբի նիստը 02/09/2021 11:57 | ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 6–ին կայացել է Հայաստանի Հանրապետության, Ռուսաստանի Դաշնության և Ադրբեջանի Հանրապետության փոխվարչապետների համատեղ նախագահությամբ եռակողմ աշխատանքային խմբի երկաթուղային, ավտոտրանսպորտային և համակցված փոխադրումների հարցերով փորձագիտական ենթախմբի հեռավար նիստը։
Նիստին մասնակցել են երեք երկրների համապատասխան հանձնաժողովներում ընդգրկված ոլորտային պատասխանատուները։
Դիտարկվել են տարանցիկ փոխադրումներ իրականացնելու համար տարածաշրջանում գոյություն ունեցող երկաթուղային ցանցի վիճակին, ավտոմոբիլային հաղորդակցության ուղիների հնարավորություններին առնչվող հարցեր։ Կողմերը փոխանակվել են վերոհիշյալ հարցերի առնչությամբ նախնական տեսակետներով։ Հանդիպման արդյունքներով ենթախմբերը կշարունակեն փորձագիտական գնահատման շուրջ հետագա քննարկումները, տեղեկացնում են ՏԿԵՆ-ից:

Эксперты Армении, РФ и Азербайджана обсудили возможности железнодорожного и автомобильного сообщения в регионе 02/09/2021   12:20  |  Лента новостей
Заседание экспертной подгруппы трехсторонней рабочей группы по вопросам железнодорожных, автомобильных и комбинированных перевозок под совместным председательством вице-премьеров Армении, РФ и Азербайджана состоялось 6 февраля. Об этом сообщает пресс-служба Министерства территориального управления и инфраструктур РА.
В заседании, прошедшем в дистанционном формате, приняли участие представители соответствующих отраслей, входящих в состав профильных комиссий трех стран.
Сообщается, что в ходе заседания были рассмотрены вопросы, связанные с состоянием существующей в регионе железнодорожной сети и возможностями автомобильного сообщения, необходимыми для осуществления транзитных перевозок.
“Стороны обменялись предварительными мнениями по вышеупомянутым вопросам. По итогам встречи подгруппы продолжат дальнейшие обсуждения вокруг экспертных оценок”, - говорится в сообщении.