Իշխանությունն ինքն իրեն դրել է փակուղի. Սոս Հակոբյան 02/09/2021 16:22 | Մեկնաբանություն
«Սահմանադրական ճանապարհները չեն սպառվել, մարդկանց որոշակի մասսայի գեներացման պարագայում հասնելու ենք իշխանության փոփոխության»,- այսօր նման հայտարարությամբ է հանդես եկել «Հայրենիք» կուսակցության մամուլի քարտուղար Սոս Հակոբյանը։
Վերջինսի փոխանմամբ՝ կուսակցությունն իր գործողությունները կառուցում է հանուն Հայաստանի, որպեսզի այս դավաճանին հեռացնի իշխանությունից։ Ընդ որում՝ քաղաքական ճգնաժամի հանգուցալուծումը տեսնում են միայն քաղաքական ճանապարհով։
Անդրադառնալով իրենց իսկ հայտարարած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների օրակարգից հրաժարվելու «Իմ քայլի» որոշմանը՝ Ս.Հակոբյանը նշեց, դրա հիմնական պատճառն ուսումնասիրության արդյունքներն են, որոնց համաձայն՝ մեծամասնությունը պահելու շանսերը չնչին են:
«Իրականում իշխանությունն ինքն իրեն է սրանով դրել փակուղի: Այն հազարավոր մարդիկ, որոնք մտածում էին ընտրություններով հասնեն փոփոխության, հիմա գիտեն, որ ճանապարհը փողոցում իրենց խոսքն ասելն է»,- արձանագրել է մամուլի քարտուղարը:
Հայրենիքի փրկության շարժումն առաջիկայում նախատեսում է ակտիվացնել իր քաղաքական պայքարը. Առաջիկա հանրահավաքը նախատեսված է փետրվարի 20-ին՝ ժամը 15:00-ին Ազատության հրապարակում.
«Կամ նստում ենք տանն ու ամեն օր հայրենիք մի մասը հանձնվում է թշնամուն, երկիրը հայտնվում է սոցիալ-տնտեսական ավելի վատ վիճակում, կամ փետրվարի 20-ին դուրս ենք գալիս փողոց՝ դավաճան իշխանություններին հեռացնելու համար: Չպետք է հանձնվել, պետք է հետևողական ու համբերատար պայքարել: Հիշեք՝ հուսահատությունը բերելու է նրան, որ այս դավաճաններն ավելի ծանր պայմանների հասցնեն բոլորիս»,- հայտարարել է «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Բաբկեն Հարությունյանը

Власти Армении сами себя загнали в тупик - Сос Акопян 02/09/2021 17:02 | Комментарий
Конституционные средства не исчерпаны, в случае генерации определенной массы людей мы добьемся смены власти. С таким заявлением сегодня выступил пресс-секретарь партии “Отечество” Сос Акопян.
По его словам, “партия выстраивает свои действия во имя Армении, чтобы отстранить этого предателя от власти”. Причем, как отметил он, они видят развязку политического кризиса исключительно политическим путем.
Комментируя решение “Моего шага” об отказе от заявленной ими же повестки дня внеочередных парламентских выборов, С. Акопян отметил, что основной причиной стали результаты исследования, согласно которым шансы на удержание большинства оказались незначительными.
“В действительности, власть тем самым загнала себя в тупик. Тысячи людей, которые думали добиться смены на выборах, теперь знают, что путь к этому пролегает через улицу, где им следует сказать свое слово”, - сказал пресс-секретарь.
“Движение за спасение родины” в ближайшее время планирует активизировать свою политическую борьбу. Предстоящий митинг намечен на 15:00 20 февраля на Площади Свободы.
“Либо мы сидим дома и каждый день сдаем врагу часть родины, социально-экономическое положение страны еще более ухудшается, или 20 февраля выходим на улицу, чтобы отстранить предательское руководство от власти. Нельзя сдаваться. Надо последовательно и терпеливо бороться. Помните, что отчаяние приведет к тому, что предатели еще более усугубят положение каждого из нас”, - отметил член партии “Отечество” Бабкен Арутюнян.