Հայ-վրացական սահմանի Բավրա-Նինոծմինդա անցակետն այսօր ժամը 10։00-ից վերսկսել է իր աշխատանքը. Վրաստանում ՀՀ դեսպանատուն 02/07/2021   17:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը տեղեկացնում է՝ հայ-վրացական սահմանի Բավրա-Նինոծմինդա անցակետն այսօր ժամը 10։00-ից վերսկսել է իր աշխատանքը և սահմանը հատելու թույլտվություն ունեցող անձինք, Սադախլոյի անցակետից զատ, այսուհետև կարող են օգտվել նաև Բավրա-Նինոծմինդա անցակետից։
Անցակետը կգործի ժամը 10։00-ից մինչև 18։00-ն ընկած ժամանակահատվածում։
Նշենք, որ անցակետով բեռնատարների երթևեկն շարունակվում է իրականացվել շուրջօրյա ռեժիմով։
Միաժամանակ տեղեկացնենք, որ ՀՀ քաղաքացիների մուտքը Վրաստան հնարավոր է միայն վակցինացիայից հետո (երկու դեղաչափ), իսկ Վրաստանի քաղաքացիները Հայաստան կարող են մուտք գործել միայն Վրաստանի պատկան մարմինների կողմից տրված ելքի հատուկ թույլտվության պարագայում։
14:57 07/02/2021  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՎրաստան-Հայաստան սահմանային անցակետը բացվում է. Արմեն Ավետիսյան
19:01 31/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱխալքալաքում պահանջում են բացել սահմանները
09:45 18/01/2021  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՍտեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է
00:43 18/12/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՍտեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տիպի տրանսպորտային միջոցների համար
23:03 16/12/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՍտեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տիպի տրանսպորտային միջոցների համար. ԱԻՆ
19:59 04/12/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԱրագածոտնի մարզի Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները դժվարանցանելի են

КПП “Бавра-Ниноцминда” на армяно-грузинской границе возобновил свою работу - посольство 02/08/2021   00:20  |  Лента новостей
Пропускной пункт Бавра-Ниноцминда на армяно-грузинской границе с 10:00 7 февраля возобновил свою работу. Об этом сообщается на странице Посольства Армении в Грузии в Facebook.
Пропускной пункт будет действовать с 10:00 по 18:00. Граждане, имеющие разрешение на пересечение границы, теперь, помимо пропускного пункта Садахло, смогут воспользоваться и КПП Бавра-Ниноцминда.
Сообщается, что проезд грузовиков через КПП продолжает осуществляться в круглосуточном режиме.
Посольство отмечает, что въезд граждан Армении в Грузию возможен только после вакцинирования (2 дозы), а граждане Грузии могут въехать в Армению только при наличии специального разрешения на выезд, выданного компетентными органами Грузии.