Ֆիզուլիի շրջանից որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերել է 2 զոհված զինծառայողի աճյուն 02/08/2021 10:11 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանից Արցախի Հանրապետության ՆԳՆ ԱԻ պետական ծառայության փրկարարական ջոկատները որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերել են ևս 2 զոհված զինծառայողի աճյուն: Այս մասին տեղեկացրել է Արցախի ԱԻՊԾ-ն:
Վերջիններիս ինքնությունը պարզ կլինի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո:
Հրադադարից հետո որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերված աճյունների ընդհանուր թիվը փետրվարի 8-ի տվյալներով՝ 1367 է:
Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հերթափոխի հետ կապված, այսօր որոնողափրկարարական աշխատանքներ չեն իրականացվի:

Тела еще двоих погибших военнослужащих обнаружены в ходе поисковой операции в районе Физули – ГСЧС Арцаха 02/08/2021 10:23 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Спасательные отряды Государственная служба по ЧС МВД Республики Арцах в результате поисковых операций обнаружили тела еще 2 погибших военнослужащих. Останки погибших были найдены в районе Варанды (Физули), перешедшего под контроль Азербайджана. Об этом сообщает Госслужба по ЧС Арцаха.
Сообщается, что личности погибших будут установлены после судебно-медицинской экспертизы.
Всего в результате поисковых операций, по данным на 8-е февраля, были обнаружено 1367 тел.
“Поисково-спасательные операции сегодня приостановлены, из-за пересменки российского миротворческого контингента”, - говорится в сообщении.