Վարչապետի աթոռին կառչած անձը հասկացել է, որ ընտրությունների միջոցով վերարտադրվելու շանս չունի՝ դա պարզապես անհնար է.Իշխան Սաղաթելյան 02/08/2021   11:10  |  Մեկնաբանություն
Ընդդիմադիր կուսակցություններից որևէ մեկը ոչ միայն դեմ չի եղել արտահերթ ընտրություններին, այլ ընդհակառակը՝ ներկայացրել են դրա պահանջը: Այս մասին ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը.
«Արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու մտքից հրաժարվելն ունի երեք հիմնական պատճառներ։
Առաջին՝ վարչապետի աթոռին կառչած անձը հասկացել է, որ ընտրությունների միջոցով վերարտադրվելու շանս չունի՝ դա պարզապես անհնար է։
Երկրորդ՝ նույն անձը հասկացել է, որ այդ ճանապարհով գնալու դեպքում լուրջ խնդիրներ է ունենալու սեփական թիմի հետ, քանի որ խորհրդարանում բախտի բերմամբ հայտնված «ուսապարկերի» մեծ մասը զգացել է մանդատն անվերադարձ կորցնելու վտանգը։
Երրորդ՝ մտածում են՝ Շարժումը մարել է, և մի քիչ էլ հասարակությանը կեղծ օրակարգերով շեղելու դեպքում իրենց արածը կմարսվի, կանցնի, կգնա։
Ուստի որոշել են զոռբայությամբ պահել իրենց իշխանությունը՝ փորձելով այն տարբեր մեթոդներով ամրապնդել: Բայց հենց այստեղ էլ չարաչար սխալվում են, քանի որ պոպուլիստ- դավաճանները կարող են սեփական ժողովրդին խաբել մեկ անգամ, երկրորդը՝ չի ստացվելու։
Այժմ այն քաղաքացիները, որոնք մտածում էին ընտրությունների միջոցով ազատվել այս չարիքի իշխանությունից, արդեն դուրս կգան փողոց: Հենց այդ ժամանակ էլ «հպարտ դուխովները» իրենց մաշկի վրա կզգան հասարակական պահանջը։
Առաջիկա հանրահավաքը՝ փետրվարի 20-ին՝ ժամը 15։00-ին, Ազատության հրապարակում:
Հ.Գ. Իմիջիայլոց, ընդդիմադիր կուսակցություններից որևէ մեկը, այդ թվում՝ խորհրդարանական ուժերը, ոչ միայն դեմ չեն եղել արտահերթ ընտրություններին, այլ ընդհակառակը՝ ներկայացրել են դրա պահանջը և անհրաժեշտությունը՝ միաժամանակ նշելով դրան հասնելու շատ հստակ ճանապարհային քարտեզը (հրաժարական, անցումային կառավարության ձևավորում, արտահերթ ընտրությունների անցկացում)»,-գրել է Սաղաթելյանը:
19:44 03/02/2021  |  ՔաղաքականՌազմական դրության անհրաժեշտություն չկա, դրա պահպանման նպատակը դավաճանական իշխանության ամրապնդումն է. Իշխան Սաղաթելյան
17:29 03/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայրենիքի փրկության շարժման հաջորդ հանրահավաքը կլինի փետրվարի 20-ին՝ Ղարաբաղյան շարժման օրը. Իշխան Սաղաթելյան
14:22 02/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայրենիքի փրկության շարժման գործունեության դադարեցման մասին խոսակցությունները չափազանցություն են. Իշխան Սաղաթելյան
16:55 31/01/2021  |  ՄեկնաբանությունՁախողվածների այս խղճուկ կառավարությունը գողանում է նաև մեր երկրի ապագայի զարգացման հնարավորությունները.Իշխան Սաղաթելյան
14:09 28/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք Նիկոլի հրաժարականն ենք ուզում, ինքը խորհրդարանն է տանում լուծարման․ Սաղաթելյան

Ишхан Сагателян назвал основные причины отказа властей Армении от идеи проведения досрочных выборов 02/08/2021   11:53  |  Комментарий
Никто из оппозиционных деятелей не только не был против досрочных выборов, напротив, представил соответствующее требование. Об этом на своей странице в Facebook  написал представитель Верховного органа АРФ "Дашнакцутюн" Ишхан Сагателян.
Политик указал на три основные причины отказа от идеи проведения внеочередных выборов.
Первая причина, по его словам, заключается в том, что человек, вцепившийся в кресло премьер-министра, понял, что не имеет шанса переизбраться на выборах; это просто невозможно.
Вторая, как полагает Ишхан Сагателян, в случае, "если бы Пашинян пошел по этому пути, то у него возникли бы серьезные проблемы с собственной командой, поскольку, как отметил он, большинство оказавшихся по счастливой случайности в парламенте «рюкзаков» почувствовали угрозу безвозвратной потери мандата.
"В-третьих, Движение затухло, и если отвлечь внимание общества фиктивной повесткой дня, то содеянное ими переварят, все пройдет. Поэтому они решили нахрапом удержаться во власти, пытаясь укрепить ее различными методами. Но именно тут они ужасно ошибаются, потому что популисты-предатели могут обманывать собственный народ один раз. Во второй раз им это не удастся", - написал Сагателян.
По его словам, в настоящее время те граждане, которые думали избавиться от этой злосчастной власти посредством выборов, теперь выйдут на улицу.
Он отметил, что именно тогда и правящая сила ощутит на собственной шкуре общественное требование. Сагателян сообщил, что предстоящий митинг состоится на Площади Свободы 20 февраля в 15:00.
"Кстати, ни одна из оппозиционных партий, в том числе парламентские силы, не только не противились проведению внеочередных выборов, но, напротив, представили соответствующее требование и отметили необходимость, в то же время обнародовав для достижения этого специальную «дорожную карту»(отставка, формирование переходного правительства, проведение досрочных выборов)", - добавил Сагателян.