Վարչապետի՝ Արարատի մարզ այցի ընթացքում Տիգրանաշենն Ադրբեջանին հանձնելու հարց չի քննարկվել. Մարզպետարան 02/05/2021   14:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Արարատի մարզպետարանը պարզաբանում է տարածել՝ հայտնելով, որ որոշ լրատվամիջոցներում հայտնված այն տեղեկությունը, թե փետրվարի 3-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Արարատի մարզ կատարած այցելության ընթացքում քննարկվել է Տիգրանաշեն բնակավայրն առաջիկայում Ադրբեջանին հանձնելու մասին հարցը՝ իրականությանը չի համապատասխանում:
«Այցելության ժամանակ քննարկվել է բացառապես մարզում իրականացված և իրականացվելիք ծրագրերին վերաբերող հարցերի այն շրջանակը, որն ավելի վաղ ներկայացվել է պաշտոնական հաղորդագրության մեջ: Խնդրում ենք այսուհետ չտարածել նման ապատեղեկատվություն և զերծ մնալ ներքին և արտաքին թշնամիների շահերը սպասարկելուց»,- հայտնում են Արարատի մարզպետարանից:
14:06 05/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ճամփորդում եմ առանց COVID 19» բջջային հավելվածը տնտեսական նշանակություն ունի Հայաստանի համար. Փաշինյան
09:57 05/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊետք է ձգտել, որպեսզի թվային մակարդակում ԵԱՏՄ պետությունների միջեւ սահմանները վերանան.Փաշինյանը «Almaty Digital Forum 2021» միջազգային համաժողովին հանդես է եկել ելույթով

Вопрос о передаче Азербайджану села Тигранашен не обсуждался - администрация Арарата 02/05/2021   16:00  |  Лента новостей
Появившаяся в некоторых СМИ информация о том, что в ходе визита премьер-министра Армении в область 3 февраля обсуждался вопрос о сдаче Азербайджану населенного пункта Тигранашен в ближайшее время, не соответствует действительности. Об этом говорится в заявлении администрации Араратской области Армении.
“Во время визита обсуждался исключительно круг вопросов, касающихся реализованных и реализуемых в области программ, о которых сообщалось в официальных сводках. Просим впредь не распространять подобную дезинформацию и воздержаться от обслуживания интересов внутренних и внешних врагов", - отмечается в заявлении администрации Араратской области.