Ապագա ընդդիմությունը «հեռատեսորեն» իրեն հապճեպ զրկում է անգամ իրավաչափ լծակներից. Գևորգ Դանիելյան 02/04/2021 15:05 | Մեկնաբանություն
Ապագա ընդդիմությունը «հեռատեսորեն» իրեն հապճեպ զրկում է անգամ իրավաչափ լծակներից և արդեն հետագայում չի ունենա որևէ բարոյական իրավունք թիրախավորելու իրենց ծնած «զավակին»։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է Իրավագիտության դոկտոր Գևորգ Դանիելյանը.
«Ողջունում եմ «Զանգվածային լրատվության մասին» օրենքը վերանայելու նախաձեռնությունը:
Այդպիսի օրենքներ թող շատ ընդունեն: Դրանք շատ մոտ ապագայում պետք կգան՝ ապազգային նկրտումները ( և ոչ միայն) արմատախիլ անելու անչափ բարդ առաքելության տեսանկյունից:
Իսկ ի՞նչ է եղել՝
ա) ապագա ընդդիմությունը «հեռատեսորեն» իրեն հապճեպ զրկում է անգամ իրավաչափ լծակներից և արդեն հետագայում չի ունենա որևէ բարոյական իրավունք թիրախավորելու իրենց ծնած «զավակին»
բ) միջազգային կառույցները պարտավորված կլինեն լռություն պահպանելու, ինչպես հենց այս փուլում են պահպանում և ոչինչ չեն նկատում՝ «так держать»

Будущая оппозиция в спешном порядке "дальновидно" лишает себя даже законных рычагов воздействия - Геворк Даниелян 02/04/2021   17:12  |  Комментарий
Будущая оппозиция "дальновидно" в спешном порядке лишает себя даже законных рычагов воздействия,  пишет доктор юридических наук Геворк Даниелян на своей странице в соцсети Facebook. Запись Даниеляна приводим ниже:
"Приветствую инициативу по пересмотру закона "О средствах массовой информации". Пусть принимают много таких законов. Они понадобятся в самом ближайшем будущем с точки зрения чрезвычайно трудной миссии по искоренению антинациональных притязаний (и не только). А что произошло?
а) будущая оппозиция "дальновидно" в поспешном порядке лишает себя даже законных рычагов воздействия, и в дальнейшем она больше не будет обладать моральным правом превращать в мишень порожденное ею же "детище".
б) международные организации будут обязаны хранить молчание, как они это делают на данном этапе и ничего не замечают: так держать,