Առաջիկա օրերին՝ վերադարձից հետո, նախագահ Արմեն Սարգսյանը կշարունակի քննարկումները 02/03/2021   15:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոր տիպի կորոնավիրուսից ապաքինվող՝ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, որը բժիշկների հսկողության տակ, տնային պայմաններում շարունակում է բուժումը և աշխատում է հեռավար, ուշադրությամբ հետևում է երկրում տեղի ունեցող գործընթացներին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմից։
Առկա խնդիրների ու մարտահրավերների վերաբերյալ իր մտահոգությունները, ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու, խնդիրների լուծման ուղիների վերաբերյալ իր դիրքորոշումն ու մոտեցումները նախագահ Սարգսյանը բազմիցս արտահայտել է քաղաքական տարբեր ուժերի ու հասարակական կազմակերպությունների, մտավորականության ներկայացուցիչների, առանձին անհատների հետ հանդիպումների, ինչպես նաև ելույթների ու հարցազրույցների ընթացքում:

Армен Саркисян планирует возобновить обсуждения с политсилами после возвращения в Армению 02/03/2021   17:23  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян выздоравливает от коронавируса нового типа. Президент продолжает лечение под контролем врачей в домашних условиях и работает дистанционно, внимательно следит за происходящими в стране процессами. Об этом сообщает пресс-служба президента.
"Свою озабоченность по поводу существующих проблем и вызовов, свои подходы и позиции относительно путей решения проблем и выхода из создавшейся ситуации президент Саркисян многократно высказывал на встречах с различными политическими силами и общественными организациями, представителями интеллигенции, отдельными лицами, а также в выступлениях и интервью. В предстоящие дни, после возвращения, президент РА продолжит обсуждения", - говорится в сообщении.