ՌԴ մեկնելու համար տոմս գնած քաղաքացիների մի մասին այսօր չհաջողվեց մեկնել 02/01/2021   12:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Զվարթնոց օդանավակայանում իրավիճակը լարված էր։ ՌԴ մեկնելու համար տոմս գնած քաղաքացիներից շատերն այսօր չեն կարողանա հեռանալ երկրից, քանի որ կորոնավիրուսի թեստ հանձնել են այն լաբորատորիաներում, որոնք մատնանշված չեն ավիաընկերության կողմից։
Օդանավակայան ժամանած «Արմենիա» ընկերության փոխտնօրեն Գևորգ Խաչատրյանը պարզաբանեց, որ պատահածն ընկերության մեղքով չէ, բայց քանի որ դեպի ՌԴ թռիչքների առաջին օրն է և խնդրին մեծ թվով քաղաքացիներ են բախվել, ընկերությունը կընդառաջի և անվ6ար կփոխի տոմսերը, որ քաղաքացիները ֆինանսական որևէ կորուստ չունենան։
Խաչատրյանի խոսքով՝ ավիաընկերության միջոցով 260 ուղևոր է արդեն թռել, որոնցից 7-8 տոկոսն է նման խնդրի բախվել, քանի որ իրազեկված չի եղել։ Քաղաքացիները ՌԴ կմեկնեն առաջիկա օրերին։
20:25 31/01/2021  |  Միջազգային լրահոսԿրեմլում բացահայտել են Պուտինի եւ Բայդենի զրույցի մանրամասները
20:01 31/01/2021Հայաստանի պատմության ամենամեծ գաղթը կսկսվի վաղը՝ փետրվարի 1-ից. Նարեկ Մալյան
17:15 31/01/2021  |  Միջազգային լրահոսԲայդենին խնդրել են պատժամիջոցներ սահմանել մի շարք ռուսաստանցիների դեմ
13:41 31/01/2021  |  ՄեկնաբանությունՌուսաստանի ցանկացած ապակայունացում Հայաստանի համար հղի է կործանարար հետևանքներով. Աշոտյան
23:13 29/01/2021  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՏեղեկատվություն ՌԴ մեկնել ցանկացող քաղաքացիների համար. Կառավարության հայտարարություն
22:59 29/01/2021  |  Միջազգային լրահոսԲայդենի խորհրդականը Ռուսաստանի հետ հրթիռային պայմանագրի երկարաձգումն անվանել է «միայն սկիզբն»
22:28 29/01/2021  |  Միջազգային լրահոսԲայդենի խորհրդականը Ռուսաստանի հետ բարդ հարաբերություններ է կանխատեսել

Нескольким пассажирам не удалось вылететь из Армении в Россию 02/01/2021   15:07  |  Лента новостей
Несколько граждан Армении сегодня не смогли вылететь в Россию, поскольку сдали тест на коронавирус в лабораториях, которые не были указаны авиакомпанией.Граждане Армении с 1-го февраля смогут вылететь в Россию, но есть условиеВ ереванский аэропорт “Звартноц” вскоре прибыл заместитель директора авиакомпании “Армения” Геворк Хачатрян. Он пояснил, что инцидент произошел не по  вине компании. При этом он заявил, что ввиду того, что сегодня первый день полетов в РФ и с проблемой столкнулось большое количество граждан, авиакомпания пойдет навстречу пассажирам и бесплатно заменит билет во избежание финансовых убытков.
По словам Хачатряна, 260 пассажиров на лайнерах авиакомпании уже вылетели. 7-8% из них столкнулись с подобной проблемой, так как не были осведомлены. Граждане отправятся в РФ в ближайшие дни.
13:29 27/01/2021  |  Информационная платформаГраждане Армении с 1-го февраля смогут вылететь в Россию, но есть условие
10:10 19/01/2021  |  Информационная платформаАвиакомпания "Азимут" возобновила прямые рейсы из Уфы в Ереван
17:11 15/01/2021  |  Информационная платформаАвиакомпания "Россия" возобновила полеты из Санкт-Петербурга в Ереван
15:05 14/01/2021  |  Информационная платформаАвиакомпания "Россия" запускает рейсы из Петербурга в Ереван
17:40 24/12/2020  |  Информационная платформаАвиакомпания "Азимут" запускает еженедельные рейсы из Ростова в Гюмри
13:58 09/12/2020  |  Информационная платформаАвиакомпания "Уральские авиалинии" с 16 декабря возобновит рейсы из Ростова-на-Дону в Гюмри
18:04 30/11/2020  |  Информационная платформаАвиакомпания "Уральские авиалинии" запустила регулярные рейсы из Москвы в Гюмри и обратно